Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék segíteni 6 éves...

Hogyan tudnék segíteni 6 éves fiamnak, hogy az oviban ne blokkoljon le ha feladatot kell megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé szigorú ovonoje,amivel nem is lenne baj,de fiam totál lefagy tole.Tud hülyéskedni is,vannak barátai,csak ha valamit meg kell csinalni akkor "bamba".Ugy bukott ki ez,hogy az óvónő mondta,hogy a feladatertessel és megoldással erős problémái vannak,mire en mondtam neki hogy érdekes,mivel itthon ezzel egyáltalán nincs gond.De mikor védőnonel voltunk statuszon és kérdezgette akkor is lattam rajta a tipikus "vizsgadrukkot" szóval szinte biztos hogy ez van vele az oviban is.Mikor kérdeztem,hogy szokott e izgulni az oviban,akkor mondta hogy igen mert fel,ha nehezebb feladat van akkor nem tudja majd megcsinalni és tart tole h az óvónő leszidja....

Amugy sajna en is ilyen típus vagyok a mai napig amit persze igyekszek nem kimutatni....

Amugy azt mondta az óvónő hogy értelmes,amit tudok en is rola,...

De ez a tegnapi fogadó óra úgy betett,nem tudom mit tudnék tenni.

Ja és azt hozzáteszem,hogy tavaly költöztünk tavasszal,e miatt szeptemberben került ebbe az oviba,született teso(mar volt tesoja így vannak 3an)is novemberben,a szülés után 1 hónappal engem műtöttek szóval keveset tudtam veluk foglalkozni.Ezt csak azert írom mert most a tegnapi fogadó órán mondta az óvónő hogy most mar legalább vannak barátai,tavaly egész végig csak sírt hogy hiányzik az anyukája...nekünk itthon csak annyit mondott h nem szeret oviba járni mert nincsenek barátai de az óvónő egy szóval se említette hogy ennyire rosszul éri magát bent....mondjuk nem is ertem ennek miért most kellett kiderülnek...

Nyilván en is rakerdezhettem volna,de az ovonovel nem lehet a gyerekekről beszélni reggel semmit,csak ha fogadó órát kerek...

A másik meg az előző oviba ilyen gondok nem is voltak.Ezt csak azert írtam meg mert gondolom ez is meghatározhatja az ovonovel való kapcsolatát,nem?

Elnézést hogy hosszú lettem,megköszönöm ha valaki végig olvassa és próbál tanácsot adni!


2016. dec. 21. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"az óvónő mondta,hogy a feladatertessel és megoldással erős problémái vannak"

"a nehezebb feladat van akkor nem tudja majd megcsinalni és tart tole h az óvónő leszidja.... "


Azonnal tedd át egy másik óvodába! Ahol nem főiskolásdit játszik a hozzánemértő rossz szakember! Különben egész életében vinni fogja ezt, hogy ő nem tud feladatot megoldani.


ha Pesti vagy, írj privit

2016. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ovi váltás jót tenne.

A másik, hogy megpróbálhatnátok a mesemondó és versmondó versenyeket. Lehet önbizalmat adna nekik

2016. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

már ovodában is ez megy Jézus...

az ovinak a szabad játékről kellene szólnia, a mindennapi élet megismeréséről stb..

2016. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom, az ovi váltáson en is gondolkoztam,csak végre ide mar beilleszkedett, és van meg fel év,szeptembertől suliba megy.Tartok tole hogy most egy ovi váltás nehezebbé tenne a suli kezdést...igyekszek majd jo tanító neneit választani amennyire ez lehetséges.

Amugy azokat a feladatokat amiket neheznek mond(papír vágás például)azt itthon megcsinálja...Oke lehet nem elsőre van közte egy sor idegeskedés,de megoldja.Es nem gondolnám hogy konkrétan leszidja az óvónő,de van egy olyan stílusa ami miatt en is 3x meggondolom h mit kérdezek tole...nyilván ezt a stílust érzékeli...

De ugye ez nem feltétlen befolyásolja majd a sulis teljesítményét?Azzal tisztában vagyok hogy nem feltétlen a legtalpraesettebb gyerek aki minden szituban feltalálja magát,de okos.

2016. dec. 21. 10:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez a szív fajdalmam,hogy tudom hogy lesznek megoldandó feladatok,problémák majd suliban,de reméltem hogy az ovis évek úgy mennek el,hogy jól érzik magukat és játszanak....:(
2016. dec. 21. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én ugyanezért tettem át másik oviba a kislányomat. A bőréből nem bújt ki az új helyen, de már jól érzi magát, és nem szorongva megy óvodába.

A másik, ami átjött a kommentjeidből, hogy nem lehet, hogy egy kicsit rástartoltál te is a dologra? Értem, hogy félted, hogy nem válik be az iskolában, de ha otthon "gyakoroljátok", amit az oviban "nem tudott", ezzel azt sugallod neki, hogy átvetted az ovi értékrendjét, így otthon sem lesz felszabadult az együttlétetek. Írod, hogy a papírvágást megelőzi egy sor idegeskedés - szerintem ezt kellene elkerülni mindenképpen. Azt csináljátok, amit szeret és ő kezdeményez. (Sok kisfiú különben nincs oda a kézműves dolgokért ebben a korban.)Nekem pszichológus javasolta, hogy nem pörögjek az ovi hülyeségein, mert rontja a helyzetet.

2016. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huu lehet félre érthetően fogalmaztam.Szoval kérdeztem fiamtol hogy mondjon egy példát arra,ami neki nehéz feladatnak tűnt annyira,hogy izgult tőle és a vágást hozza fel példának.Ezen azert csodálkoztam mert itthon szoktak vágni maguktól,pl amit rajzol kívagja, és ha mondjuk először nem megy akkor idegenkedik egy sort de befejezi.Viszont az oviban az elmondása szerint el se akarta kezdeni mert mi van ha nem sikerül....

Nem szoktam itthon semmit erőltetni,azt játszanak amihez kedvük van általában,csak azert hoztam fel a vágást példának mert van hogy vágnak itthon ha kedvük van.

De abban igazad van,hogy lehet tulsagosan rágorcsoktem most erre...remelem a suliban nem alakul majd ki benne egy tartás/szorongás a tanitotol mert amugy tenyleg ugyes fiú...

2016. dec. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!