Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő megtanulni az...

Mennyi idő megtanulni az érettségi anyagot?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés tegyük fel valaki 3 év alatt nem tanult semmit de elkezdi.

Hány hét/hónap a reális idő?


2021. febr. 13. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha kozep akkor szerintem eleg ra 5 honap kb., de intenziv mindennapos tanulassal 3 is eleg lehet.
2021. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Milyen képességű a diák? Középszint?

Nem tanult 3 évig, de amúgy tud tanulni? Mert ha ügyesen tanul valaki, akkor sokkal gyorsabb, de ugye, ha 3 évig nem tanult, nem tud tanulni, így nehéz.

Azt sem tudom, hogy azért figyelt-e az órákon, vagy be se járt. Nem mindegy, mert azért ragad is valamennyi.


Ha a kettes a cél, és jó képességű diáktól van szó, azt mondom egy hét tárgyanként. De ehhez az kell, hogy tudatosan tanuljon, az érettségi feladataira készüljön. A magyarhoz gondolom a szövegértés megy, ha nem, akkor az bukó. Ha igen, akkor már csak meg kell tanulni a levelek formai követelményeit meg hogy hogyan kell versetelemezni. Ez kettes szintre bőven megtanulható általános iskolai tudással egy hét nalatt.

A matek megtanulása nehezebb gyorsan, ha nincs érzéked hozzá. Függvénytáblázatot kell sokat lapozgatni, hogy tudd mit hol keress stb.

Na egy nyelvet nem fogsz nulláról megtanulni még kettesre sem egy hét alatt. Nem tudom, még nem voltam belföldön intenzív nyelvi kurzuson, de inkább azt mondom, ennek ess neki. (Persze ha nem felejtetted el a nyelvet 8.ota akkor elvileg még tudhatod csinálni, ha jó tanárod volt, vagy kéttannyelvű általánosba jártál)

A töri ha megy az általános iskolás anyag, sima lesz. Esszét tanulj meg írni és kész.


Ha 5-ös kell, akkor alig kettes szintről 3 hónap.

Ha emelt kell, annak inkább állj neki most.


Ui.: Minden tárgyat kezdj el tanulni, legalább egy kicsit

2021. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!