Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy csak a TOP 10-es gimnáziumokból lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Egy színvonalas, középerős gimiből ugyanúgy tovább lehet tanulni, csak lehet, hogy négy évig nem stresszelt annyit a diák. A TOP gimiknek árnyoldalai is vannak, az állandó megfelelési kényszer, a verseny....

2021. febr. 9. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

szerintem senki nem mondja, hogy CSAK ONNAN lehet érvényesülni.


Csupán onnan SOKKAL könnyebb...

2021. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Műszaki egyetemre olyanok is bejutottak, akik nem láttak még sem szumma, sem produktum jelet. Azért ez azt jelzi, hogy játszótér szintű gimiből is be lehet jutni.
2021. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem főleg az játszik szerepet, hogy sokan azt hiszik, hogy az ottani tanárok jól oktatnak, és figyelnek arra, hogy ne legyenek diákok közötti bántalmazások, és a gyerekek is "jobbak". Ez szerintem tévhit, de ha a közösséget nem nézzük, az oktatás színvonala valóban lehet többnyire jobb. Legtöbben egy nyelvvizsgáig nem tudnak eljutni az iskola felkészítésével, muszáj magántanár is. Elitgimnáziumokban szerintem többnyire azért ügyelnek arra, hogy legyen tanítva és számon is kérve.
2021. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Én anno nyolcadikban egy darab topgimnázium nevét se hallottam a tanáraimtól, egyszerűen én döntöttem úgy, hogy topgimibe megyek. Akibe pedig kialakul az állandó megfelelési kényszer, annak nem biztos, hogy a gimi miatt alakul ki. Szerintem sokszor inkább a szülők játszanak ebben szerepet. Legalábbis én nem tapasztalom azt, hogy a tanároktól miatt nehezedne nagy nyomás a diákokra. És nyilván gyengébb gimiből is lehet érvényesülni, és a topgimi se biztos siker, csak egy erősebb alapot ad, amire, ha ügyes valaki, akkor könnyebb építeni.
2021. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen egyetértek veled, kedves kérdező. Rajtam is nagy volt a nyomás, hogy menjek neves gimnáziumba, végül egy - sokak számára ismert - de nem olyan hű de top suliba jártam egy ideig. Abban az évben mikor eljöttem, nagyon durva megalázásokban volt részem az osztályfőnökömnek hála, és lelkileg nem bírtam már. Tanulhattam akármennyit, úgy is 3.8 volt az átlagom, ha napi 4 órát ültem a tankönyvek felett, és úgy is ha rá se néztem a tanulnivalókra.

Akármelyik gimnáziumban/szakgimnáziumban(amikor én felvételiztem még így hívták, előtte szakközép volt, most nem tudom mi a pontos neve) szerezhetsz érettségit, ugyan annyit fog érni, mintha egy Fazekasban, Eötvösben vagy Apácaiban szerezted volna. Egyetemi vagy főiskolai felvételinél a kutyát se fogja érdekelni a pontszámításnál, hogy honnan jössz, az már annál inkább, hogy milyen eredményeid vannak.

2021. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem jártam top 10-es gimibe, bár a top 50-ben benne van, egy váci gimi. Mesterképzést csinálom már, 5-össel diplomáztam. Nem ez számít, ugyanazt az érettségit írja mindenki. A felnőttek világában a kutyát nem érdekli, milyen gimibe jártal.
2021. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bbmarta ***** válasza:
72%
Az egyik fiam az Apáczaiba, a másik a Berzsenyibe jár. A keresztlányom a Leövey-be. Az előbbi 2 eltgiminek számít (bár utálom a kifejezést), az utóbbi egy középerős gimnázium. Amit én tapasztaltam ezekkel kapcsolatban (a legnagyobb most érettségizik): Az Apáczaiban és a Berzsenyiben hihetetlen jól tanító nagyon nagy pedagógus-egyéniségek oktatnak,minden órából 45/45 percet, merthogy fegyelmezési gondok nincsenek. Így remekül haladnak a tananyaggal, a diákok meg nyitottak, érdeklődőek, akarnak tanulni. Ergo-nincsen őrült sok házi, napi nagyon max.1 óra tanulással közel kitűnő (4.7-4.9-es átlag) simán hozható! A közösségi élet remek, az oszályközösségek szuperek, az ofök megtiszteltetésnek veszik, ha osztályt kapnak. Keresztlányoméknak az ofő a Leöveyben azt mondta, ha szerveznek kirándulást, akkor esetleg elviszi őket, de ottalvósra nem mehettek eddig (11.osztályos). Az oktatás fele-fele arányban jó-vagy nem jó. Rengeteg a házi, a tanulnivaló, a beadandó. Minden év végén évfolyamvizsgák. Ettől függetlenül az a tanár, aki komolyan veszi a tárgyát, jól felkészít, de a diákoknak rengeteg otthoni és hétvégi munkájuk van benne. Míg nálunk a fiúk azzal készülnek az érettségire, hogy aktívak az órákon, figyelnek és kérdeznek, a keresztlányom még most, a digitális oktatás idején is rákényszerül, hogy akár a vasárnapját is tanulással töltse! Nem célom az általánosítás, nyilván minden gimi másképp működik... ez csak a mi tapasztalatunk!
2021. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#2: Nem bekerülni nehéz, hanem benn maradni :P
2021. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7: Csatlakozom hozzád, a Fazekasba járt az egyik gyerekem, a másik a Piaristákhoz. Összehasonlítási alap: unokatestvér JAG.


Ég és FÖld volt a különbség, kb. ugyanaz, amiket leírtál.


Még hozzátenném azt is, hogy az ilyen gimnáziumok osztályközösségei (t.k. a leírt dolgok miatt) sokkal összetartóbbak, az "alumni" összetartás sokszor évtizedekig megmarad, és ez a kapcsolati háló aztán a későbbiekben is sok-sok előnyt biztosít a benne lévőknek.


Egy "legyen meg az érettségi" típusú gimnáziumból javarészt szétszélednek az emberek, és persze jóval kisebb eséllyel kerülnek be már az egyetemre is, de főleg később versenyképes diplomák által vezetői poziíciókba.. .

2021. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

5-ös vagyok, nem értem miért lettem lepontozva, nem azt mondtam, hogy az az Eötvös mondjuk hű, de szar és csak a neve jó, szimplán én úgy gondolom, hogy ha valakiben megvan az, hogy tanulni akar és céljai vannak, akkor azt egy kevésbé ismert gimnáziumban is meg tudja valósítani. Az hogy hol milyen a közösség, vagy a tanárok képzettsége, lehet eltér, de pl annó az én magyartanárom mindig azzal jött, hogy neki 6 diplomája van. És? Emberségből pedig egy fikarcnyi sem szorult bele, szóval... Nem feltétlen attól lesz valaki jó szaktanár, mert 30 évig folyamatosan egyetemre járt..

De a lényeg még mindig az volt szerintem a mondandómban, hogy nem az fogja meghatározni, hogy milyen ember vagy, hogy hova vesznek fel. Amúgy is a központi felvételi egy pillanatnyi tudást mér, senkit sem érdekel, hogy általánosban ti hol tartotok a tananyagban, vagy hogy mennyire vagy lámpalázas stb..

2021. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!