Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy csak a TOP 10-es gimnáziumokból lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Egy színvonalas, középerős gimiből ugyanúgy tovább lehet tanulni, csak lehet, hogy négy évig nem stresszelt annyit a diák. A TOP gimiknek árnyoldalai is vannak, az állandó megfelelési kényszer, a verseny....

2021. febr. 9. 19:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Piaristák 2000 körül gyermekbántalmazás miatt lettek feljelentve - csaxólok. Szemtanúja voltam. Gyüre András karddal verte a gyerekeket. És a bentlakó papok közül is voltak, akik úgy neveltek, hogy inkább verték a gyereket.


Annyi lelki nyomorékot szült az az iskola, hogy nem létezi az a mennyiségű pszichológus, aki helyre tudja azt tenni.

2021. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy szakiskolában tanultam tovább a bátyám a város egyik legjobb gimiébe járt. Nekem sokkal kevésbé volt stresszes mint neki. mindketten tovább tanultunk egyetemen, de végül csak nekem lett diplomám.

Szóval szerintem csak azon múlik, hogy mit szeretnél és teszel e érte.

Esetleg ha komolyabb terveid vannak pl. Orvosi akkor segíthet egy olyan gimi ahol van például biosz vagy matek fakt.

2021. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért durva, hogy valaki már gimit úgy választ, hogy mi akar lenne, ha nagy lesz. Én egyetemet végeztem, mire rájöttem, miben vagyok jó. Aztán sorra látom, hogy kutatás-fejlesztésben résztvevő kollégák 5-8 év után teljesen másban kezdenek dolgozni, mert ez kicsinálja az embert.
2021. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%
BME-n az évfolyamon voltak mindenhonnan emberek, technikum után jöttek, átlag gimnazisták és top gimnáziumból jöttek. A legjobb teljesítményt egyáltalán nem a top gimnáziumokból jöttek nyújtották, sőt, náluk jellemzőbb volt az ellazulás, mert végre kikerültek a szülők és az iskola fojtogató nyomása alól. A végén ugyanazt a diplomát kaptuk, (csak akik ellazultak azok hosszabb idő alatt szerezték meg), munkakeresésnél meg már pont nem érdekel senkit, hogy melyik gimnáziumba jártál, az meg főleg nem hogy milyen lett az érettségid, de még az se hogy milyen jegy van a diplomádba írva.
2021. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!