Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen remegő hangom ha elő kell adnom?

Figyelt kérdés
Sajnos ha prezentálnom kell emberek előtt mindig ilyen remegő hangom lesz az izgulástól.
2021. febr. 5. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert magabizonytalan vagy. Legyél magabiztos, és nem fog remegni a hangod.

Esetleg oldódásként vágj be egy felest a prezi előtt.

2021. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Áh, ha én bedobnám a felest akkor azt se tudnám miről beszélek :D
2021. febr. 5. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, egyrészt nagyon fel kell készülni hogy tényleg elhidd, hogy tudd miről beszélsz. E mellett érdemes úgynevezett erőpózokat kipróbálni előtte, ez magadnak egy mentális felkészülés.

A testtartásodra és a légzésedre is érdemes figyelned például. Nekem alapvetően nem volt gondom azzal, hogy mások előtt előadjak, de az online oktatás alatt észrevettem hogy nekem is folyton megremeg a hangom. Mivel ppt-ről prezentáltunk, nem kellett bekapcsolni a kameránkat, nem látszódtunk, ezért maradtam ugyanabban a (görnyedt) ülő helyzetben, ahogy gépezni szoktam. A testtartásom és e miatt a légzésem sem volt jó, ami kihatásssal volt az előadásmódomra.

Szóval egyrészt gyakorold, és próbáld tudatosítani, hogy ki kell húznod magad (akár írj egy emlékeztető cetlit a jegyzeteidre), vagy ha ugyanígy online vagytok még, akkor állva prezentálj - úgy kicsit talán könnyebb figyelni erre. Ha lány vagy, érdemes megpróbálni egy magassarkút is felhúzni, abban automatikusan kihúzod magad (plusz én személy szerint sokkal magabiztosabb vagyok az egyik magassarkú bakancsomban mint bármilyen másik cipőmben)

Ha nálad is va

2021. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rém egyszerű: gyakorolni kell. Így csinálják a profik. Mondd el otthon a prezidet, és vedd fel mobiltelefonra (videóval). Nézd vissza és okulj belőle. Mondd el újra – vedd fel újra. Ha már elég jó vagy, oszd meg egy barátoddal, és kérdezd meg utána, MIRE EMLÉKEZIK. (Ne azt, hogy “milyen volt?”) A jó előadás emlékezetes.


Tudom ezek hardcore javaslatok, de így csinálják a profik.

2021. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!