Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érdemesebb érettségizni...

Hogyan érdemesebb érettségizni, ha jogra szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy emelt töri és emelt német lesz, mivel csak így lehet pl. egy ELTE-hez szükséges kb.472 pontot meglépni, ugyanakkor azt számolom, hogy ahhoz is emelten mindkettőből 90%felettit kellene írnom, hogy szóba jöhessen az államilag támogatott szak. Most kezdtem el gondolkodni, hogy ha ez így ennyire necces, akkor nem-e érdemesebb csak az egyikből emeltezni, pl. csak németből, így tudok írni lazán egy fullos törit, amivel biztosan nem szerzek elég pontot az államira, viszont nagyobb valószínűséggel lesz olyan 440-450 körül, ami szintén nem rossz, önköltségesre legalábbis.

Ti mit javasoltok, hogyan érdemes, egyáltalán ha nem mindegyikből akkor melyikből ne?



2021. febr. 2. 23:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah és azt elfelejtettem, hogy angol és német B2 nyelvvizsgám van, tehát ha kiesik egy 50 többletpont, akkor a helyére 40 megy, kivéve, ha németből emeltezek egyedül, akkor csak 28, mivel ugye akkor a német nyelvvizsgáért nem jár pont, cserébe töriből csak közepeznem kell, ami lássuk be jóval könnyebb.
2021. febr. 2. 23:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felsőfokú nyelvvizsgád van németből, akkor az emelt szintre szinte már alig kell készülnöd, az neked könnyű lesz, mert B2es szintű érettségi. A helyedben ebben a pár hónapban kimaxolnám a törit és azt is emelten írnám. Csak akkor írj közepet, ha biztos vagy benne, hogy az a közép 22%al jobb lenne mint az emelt, mert akkor éri meg ezen gondolkodni.
2021. febr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a töri+német emeltet, simán meglehet 90% felett. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, én is pont ebből a kettőből tettem és 90% felett sikerültek.:)
2021. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 annyiban kijavítanálak hogy a b2 nem felsőfokú nyelvvizsgát jelenti


Szerintem ha biztosra akarsz menni írj töri emeltet, és németből egy közel maxos közepet. és így nyelvvizsgára kapsz 40 pontot, ami csak 10zel kevesebb, és lehet h be tudod hozni a 10%kal jobbat németből (nem vagyok tisztában a nyelvtudásoddal). de sztem kellene a 2 emelt :/

2021. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Tudom, hogy nem azt jelenti. Én ezt úgy értettem, hogy aki le tudott tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát (ami C1 szint) , annak az emelt érettségi sem okozhat gondot mert az elméletileg B2es nehézségű(mondjuk szerintem annál kicsit nehezebb, de ez relatív) . Nem véletlen nem C1 es nyelvvizsga jár egy emelt szintű érettségiért németből, csak egy B2es. Ezért tanácsoltam a kérdezőnek, hogy próbáljon rá az emelt érettségire, mert valószínűleg megvan hozzá a tudása.
2021. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
és hol mondja h felsőfokú nyelvvizsga szintjén tud? lehet én siklottam el felette ^^
2021. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ohh bocsánat... A 40 pont miatt arra kalkuláltam, hogy a német nyelvvizsgája felsőfokú, félreolvastam, hogy középfokúja van.
2021. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is először amúgy :D de az angol+német 40. Én ezért javaslom hogy inkább töriből, mert nyelvvizsgához elég a 60% is, hogy meglegyen. Így szerintem jobbra írná a közép németet.

de nincs benne tapasztalatom, szóval passz :)

2021. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mostmár énis inkább ezt ajánlom. A német közép baromi egyszerű és lehet több lenne vele a pontod, mint az emelttel. Emelten a nyelvhelyességi résznél eléggé rámennek a nyelvtanra.
2021. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!