Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemesebb egy...

Szerintetek érdemesebb egy tantárgyra koncentrálni és majd duplázni az érettségi pontokat, vagy ne kockáztassak?

Figyelt kérdés

A kockáztatást arra értem, hogy esetleg a mi drága kormányunk hoz egy olyan rendeletet, hogy nem lehet duplázni az érettségi pontokat. Vagy ez nem valószínû?

Amugy az a tárgy amire koncentrálnék az a matek lenne. A tavalyi jegyeimet elszúrtam, csak akkor tudnék több pontot összeszedni a tanulmányi pontokkal ha mind a 4 érettségire nagyon tanulnék de így csak a mateora oellene. A szak ahova akarok menni két tantárgyat kér. A matekot és a nyelvet. Angol elõrehozottam már van és az 75%-os lett. A szak ahova menni alarok most olyan 300 pontot kért a bejutáshoz ami jövõre simán megleuetne nekem.


2012. júl. 31. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Direkt azért van ez a duplázás hogy kizárja a rendszerből azt a hibát, hogy valaki egy keményebb suliban esetleg csak 3-as, közben a valós tudása egy gyengébb suli 5-ös szintjén van mondjuk. Vagy mert vannak tanárok akik pikkelnek a diákra, stb. Tehát ne félj, nagy idióták ülnek ott fenn, de olyet nem fognak kitalálni hogy eltörlik a duplázás lehetőségét. Koncentrálhatsz csak a matekra, de akkor már miért nem emeltre mész belőle? Amúgy sok ember meg tudja csinálni hogy egyre rákoncentrál, de azért a többit is egy tisztességes 70-80%-ra megcsinálja, szerintem ez a legkorrektebb, mert tudod, nem az iskolának hanem az életnek tanulsz.
2012. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Emektre nem megyek mert szóban nem vagyok jó és a matek sem az igazi. Így is solat kell rá majd tanulnom. Mindet meg szeretném csinálni négyesre de a matek jó lenne ha ötös lenne.
2012. júl. 31. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez így korrekt, hajrá hozzá!
2012. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát 300 pontnál jó a duplázás. Magasabb (400 feletti) ponthatároknál lehet vele nagyon megszívni.
2012. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Matekra akkor érdemes koncentrálnod duplázás szintjén, ha nem vagy figyelmetlen típus stresszhelyzetben. Mert az sajnos ilyen számolós tárgyaknál megeshet, hogy bár jól felkészül valaki, adott helyzetben a stressz vagy bármi hatására elnéz egy csomó feladatot és akkor már rögtön annyi a duplázásnak.

Mondjuk és nem mernék csak a duplázásra hagyatkozni, mert bár arra én sem sok esélyt látok, hogy a közeljövőben eltöröljék a duplázást (bár mint idén is láthattuk, bármi megtörténhet...), inkább az a baj, hogy néha elképesztően nehéz valamikből az érettségi. A középszintű matek azt hiszem 2007-ben volt nagyon siralmas.

Mindezek ellenére ha te úgy érzed, hogy szerinted menne, akkor vágj bele! :-)

2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Angolon írásbelin kb úgy ültem bent érettségin mindta otthon csinálnám a házit viszont szóbelin kicsit leblokkoltam azért is lett ilyen rossz. Tehát írásbelinél nem lesz meg várhatóan a stresszhelyzet, emiatt nem aggódom.
2012. júl. 31. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:
én matek szakos vagyok és középsuliba végig a duplázásra készültem. gyakorlatilag csak matekot meg kémiát tanultam, a többit le se szartam. felvételinél be sem írtam a középsulis jegyeimet, csak az érettségim másolatát töltöttem fel felvin. mivel az a két tárgyam jól is sikerült, nevetve bekerültem. most végzős matek szakos vagyok és a kémia a minor szakom.
2012. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!