Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit és hogyan változtatnátok...

Mit és hogyan változtatnátok a magyar (köz)oktatásban?

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mit nem, hamarabb végzünk.
2021. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Az érettségit egy, a felsőoktatástól teljesen független papírként kezelném és minden alapszakra lenne az egyetem vezetősége által kialakított felvételi eljárás: néhány olvasmány, szóbeli beszélgetés, stb. Így talán igazságosabb lenne. Sajnos az érettségi színvonala ma egy kalap... Amivel nem is lenne baj, de nem való a felsőoktatásba, mint szelekciós eszköz.


A készségtárgyakat gimnáziumban elengedném, projekt jellegű feladatok lennének és önállóan teljesíthető követelmények, amik nem igényelnek személyes megjelenést, maximum a bemutatáshoz kell megjelenni.


Lenne év elején egy úgynevezett dolgozatnaptár, amitől sem diák, sem tanár nem térhet el. Mindenki tudná előre a számonkérései időpontját, semmi röpdolgozat, semmi variálás.


Nem lenne tollbamondás és fölösleges táblára irkálás. Jó minőségű tankönyvvel szerencsésebb lenne a produkció, de kiadnám házinak a kömyvből kijegyzetelni a következő órai anyagot, hogy órán csak feladatokat kelljen gyakorolni és azokkal a dolgokkal kiegészíteni az anyagot, ami nincs a könyvben, ellenben a tanár szakképzettségének köszönhetően hozzá tudja tenni. Részletesebb magyarázatok, érdekességek, ilyesmi.


Visszahoznám a magántanulóságot és hozzáférhetőbbé tenném: elég lenne minden speciális indok nélkül a diáknak 4,5 fölötti átlagot produkálnia úgy, hogy nincs 4-esnél rosszabb jegye. Aki képes erre magától, annak fölösleges jelen lenni.


Több programozás, informatika. Fizikán, matekon is kellene használni gépet, rajta alap programokat, amikben matematikai, fizikai ismeretekkel lehet dolgozni. Ez azt hiszem, így logikusabb lenne.



Igazából mindenből engednék előrehozott érettségit tenni. Ha valaki úgy érzi, 16 évesen le tud érettségizni, ne vesztegesse az idejét.

2021. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

#2 nagyon jól összeszedte és párat említett is azok közül, amiket én is szerettem volna. Szóval csak ezeket tenném hozzá:

-Matek órákba beépítenék egy kis pénzügyet.

-Sokkal nagyobb hangsúlyt kellene, hogy kapjon az informatika. Érdekességképp jöhet a programozás, de az Office programokkal is mélyebben kellene foglalkozni. Tudom, most is sokat bíbelődnek ezzel, de szerintem elég felületesen vesznek pár dolgot órákon. (Például én tavaly érettségiztem és mi nem vittük túlzásba a webszerkesztést.. enyhén szólva.)

-Nyelvekre sokkal, de sokkal nagyobb odafigyelés kellene. De ehhez képzettebb tanárok és jobban összeállított könyvek kellenek. Az lenne az igazi, ha az adott nyelvet anyanyelvi tanár is tartaná, de ugye ezt sajnos lehetetlen mindenhol biztosítani.

-A tanárok hadd válasszák ki maguk a tankönyveket. Értem, hogy nagy különbségek lehetnek köztük, de az a kötelező Nemzeti könyvcsalád egy kupac "tudjukmi" elég sok esetben.

-Nyelvtanórák számát kell növelni. Heti egy óránk volt éveken át, sőt talán egész gimiben és édeskevés volt. A mai gyerekek túlzásba viszik az angol szavak beemelését és elég sokszor nagyon igénytelenül beszélnek és írnak. Természetesen tisztelet a kivételnek!

2021. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Mindenki másban jobb. Ha valaki jó matekos akkor tanuljon matekot. Mellette persze legyen pl irodalom, történelem de ne olyan szinten. Érettségi csak az általa választatott mondjuk két tárgyból. Többi felesleges.
2021. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
A nyelv viszont nagyon fontos. Azt mindennap tanítani kéne.
2021. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!