Miért nem tanítanak iskolákban társadalomtudományokat?
Figyelt kérdés
Főleg itt a középiskolára gondolok, mivel egy 1. osztályosnak nem biztos, hogy el lehetne magyarázni, az ehhez hasonló témákat. Természettudományokból rengeteget tanítanak (fizika, kémia, biológia, a matematika egyes részei, földrajz stb.), viszont a társadalomtudományokat, csak érintőlegesen veszik, maximum történelemből és semmi másból, de ennek a tantárgynak sem ez az anyaga. Viszont vannak olyan társadalomtudományos területek, amik rendkívül hasznosak. Miért nincsenek olyan órák, ahol a társadalom felépítéséről, a társadalmi rétegekről, az állam feladatairól, a gondolkodásmódokról, az érzelmekről, a filozófiáról, gondolkodásról, az ideológiákról stb. van szó? Szerintem ezek is nagyon fontosak, a természettudományok, a nyelvtan és az egyéb órák mellett. Miért nem tanítanak társadalomtudományokat?2021. jan. 30. 20:39
1/21 anonim válasza:
A történelem, földrajz, magyar nyelv és irodalom, művészettörténet, szociális munka.
Ez mind szerepel a középiskolai és/vagy általános iskolai képzésben.
Tipikusan tájékozatlanság: beszélsz, de nem tudod, hogy miről.
2/21 anonim válasza:
A középsikolai etika órákon például épp az említett témákban folyik az idő elpocsékolása.
4/21 anonim válasza:
Nálunk volt gimiben egy év etika és filozófiai is, tanultunk hasonlókat. Akit meg érdekel, tud vele szabadidejében bővebben ezzel foglalkozni, esetleg ilyen irányban tovább tanulni.
5/21 anonim válasza:
Tanítanak.
Etikán és filozófiaórán gyakorlatilag folyamatosan, emellett egyes történelem- és irodalomórákon, illetve adott esetben osztályfőnökin. Mit szeretnél még?
6/21 anonim válasza:
Volt nálunk filozófia és jog, gazdaság, társadalom. Tölteléktárgyak voltak.
7/21 A kérdező kommentje:
A magyar nyelv, egyáltalán nem társadalomtudomány, legalábbis csak annyira, mint bármely nyelv nyelvtana. Az irodalomban érintőlegesen van róluk szó, de ez is inkább az adott, költő/író életrajzához kapcsolódóan vetődik fel. Művészettörténelem órám nekem nem volt, történelemből vettük a korszakhoz kapcsolódó művészeket, ami szintén nem olyan mélységesen történt, hogy társadalomtudománynak lehessen nevezni. A földrajz meg egy abszolút természettudomány, még akkor is, ha vannak társadalomtudományosabb részei is, nagyon nagy része szín tiszta fizika és matematika (például: rezgések, áramlások stb.). A szociális munka egy teljesen más kérdés már, a szociológiával együtt, mivel azt egyáltalán nem oktatnak (javaslom nézd meg a szociális munka wikicikket). A történelemről, meg már beszéltem. Etikára nagyon kevesen járnak, mivel egy választható tantárgy, sokan inkább a vallásuknak megfelelő hittanra járnak. Az elmélyült filozófia vagy politológia, esetleg szociológia, pedig egy elég fontos tudomány.
2021. jan. 30. 21:37
8/21 anonim válasza:
most mit válaszoljak, ha úgysem hiszed el amit mondok, ha nem azt írom, mint amire gondoltál?.
az etika amúgy középiskolában kötelező
9/21 A kérdező kommentje:
6. és 5.
Akkor szerencsések vagytok. Én például ilyenekről még soha nem is hallottam. Filozófia létezik még?
2021. jan. 30. 21:41
10/21 A kérdező kommentje:
Én is hittanos vagyok, mert választható, minden évnek az elején, hogy hittan (milyen felekezet)/etika.
2021. jan. 30. 21:42
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!