Mért probléma, hogy az egyetemek fentartója alapítvány lesz?
Úgy hallottam, hogy a diákok semmit nem éreznek meg a váltásból.
Sok, jóval feljettebb országban így működik a felsőoktatás.
Akkor mi a probléma?
Nyugodtan fejtsd ki.
Homeofficeban dolgozom jelenleg is, van időm :D
Nem az alapítványi forma maga a probléma. A problémák a következők:
-A csókosok vezetői pozíciókba, kuratóriumokba ültetése, akiknek köze nincs az egyetemekhez
-Az oktatók és hallgatók kizárása az átalakulási folyamatból
-Az különös alaposságot igénylő, tehát időigényes átalakulási folyamat indokolatlan felgyorsítása
-A pártpolitikai okokból történő átalakítás
-A kommunikáció hiánya
-A félreinformálás
-A titkosítások
-A profit előtérbe helyezése az oktatás minőségével szemben
-Az oktatók és egyéb egyetemi dolgozók közalkalmazotti státuszból eredő előnyeinek megvonása
-A kérdéseket feltevők gyalázása, megbélyegzése és fenyegetése
#6
Az NJE nem egész 6 hónapja van alapítványi fenntartásban. Ne akard nekem azt magyarázni, hogy fél év alatt felhúztak egy új egyetemi épületet, hacsak nem valami kis bodegáról van szó.
Utánanéztem az épületnek, tavaly augusztus előtt már bőven elkészült. Egyébként azon túl, hogy nagyon moden kívülről, semmi extra nincs benne, a magyar egyetemeknek már a kétezres évek közepén, végén elkezdtek hasonló épületeket építeni. Lásd pl. NKE, Corvinus, Szeged.
Az általad említett pénzeső nyilván előnye az alapítványi fenntartásnak, azonban senkinek nem az alapítvánnyal magával van a baja, hanem az egész átalakítás megvalósításával.
a #2es nagyon szépen összefoglalta a problémákat.
nyilván maga az nagyon jó lenne, hogyha több pénze lenne az egyetemeknek amit a kormányzati szabályzatoktól függetlenebbül tudnak felhasználni. Viszont a kormányzati szabályzatok a hallgatók védelmére is vannak, így egy erős, és tényleges hallgatói érdeket képviselő hök nélkül a hallgatók jogai sérülhetnek.
az információ és kommunikáció hiányához még annyit hozzátennék, hogy a corvinuson még a mai napig is jönnek elő újabb kérdések, problémák, random információ morzsák, amikről senki nem hallott, és van hogy nem is hajlandó a kuratórium tájékoztatni, megvitatni ezeketa hallgatósággal.
És szép dolog, hogy a Corvinus mintájára egyre több egyetemet szeretnének alapítványi kézbe rakni, de kérdem én, minek? Nem is lehet még látni, hogy működik-e a rendszer amit kitaláltak. Ha vártak volna 5-6 évet amikor már legalább végigcsinálta az egyetemet egy képzésnyi corvinus ösztöndíjas, na akkor fel tudták volna mérni hogy gazdaságilag, oktatás, és nemzetközi rangsorok alapján (mert az alap cél hogy európai top100as egyetem legyen) lett-e előrelépés.
Egyelőre még egyáltalán nem látszódik, hogy eredményes működést kínál-e az alapítványi fenntartás a Corvinuson, és így akarják minden más egyetemre is ráhúzni ezt...
üdv, egy corvinusos
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!