Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri diplomába...

Szerintetek megéri diplomába fektetni a pénzt?

Figyelt kérdés
Félretettem nagy nehezen egy misit és elvégezném távoktatáson a gazdálkodás menedzsment szakot. Megéri? Vagy inkább gyűjtsem tovább a pénzt?
2021. jan. 28. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Inkább tanulj szakmát! Mihez akarsz kezdeni egy tucatdiplomával?
2021. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Többet érsz vele, ha felrakod a ruletten a feketére.
2021. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Autószerelő szakmában van pénz?
2021. jan. 28. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem jobban megérné az autószerelő. Lány vagyok, de ha fiú lennék én is valami hasonló szakmát tanulnék, nőknek kevesebb lehetőségük van szakmákat tekintve.

Én a helyedben kitanulnám az autószerelő szakmát, nem nyúlnék a félretett pénzhez, pár évig dolgoznék műhelyekben, hogy jól sikerüljön elsajátítanom a szakmát, addig is gyűjtenék és később akár műhelyt nyitnék.

2021. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az autószerelő szakmában rengeteg pénz van, szerintem egy nullkilóméteres kocsiból is le tudna gombolni bárkiről több 10e Forintot.

Főleg ha jól csinálja tökéletesen meg tud belőle élni.

De ha nagyon szeretnél egyetemre járni, és nagyon érdekel ez a szak akkor szerintem vágj bele, a mai világ egyre jobban diploma-orientáltá kezd válni.

Ha minden erődet beleteszed bármiből meg tudsz élni

2021. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz. Érdekel a közgáz, nyilván szívesebben ülnék irodában. De az autók is érdekelnek. Eléggé nyitott vagyok minden tudásra.
2021. jan. 28. 11:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Járműmérnök esetleg?
2021. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van, amit megéri, de a gazdmen nem azok közé a papírok közé tartozik, amiket szűkös anyagi helyzetben, befektetési szándékkal érdemes lenne. Inkább úri hobbinak tartom ebben az esetben. De például én végeztem önköltségesen mérnöki szakot, ráadásul úgy, hogy nagyrészt diákhitelből ment a képzés és amennyi pénzt tudtam nélkülözni a fizetésemből, az ment csak előtörlesztésre a képzés alatt. De végzés után 4 hónapon belül visszafizettem a diákhitelt mindenestől röhögve, szóval bőven jól jártam vele. Nem hiszem, hogy ez egy telített szakmában, amire kisebb a piaci igény, ugyanilyen szerencsésen menne.
2021. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Járműmérnök az csak kecskeméten van. Meg Szegednek ugye nincs is ipara. Vagy esetleg tanuljak meg perfekt két nyelvet? Az legalább ingyen van.
2021. jan. 28. 12:54
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak Kecskeméten van. Budapesten is van, a BME-n, illetve Győrben is.

Én Győrt ajánlom egyébként, ott az Audi, remek lehetőség.

2 nyelvet "nem éri meg megtanulni" papír nélkül, tanítani nem tudsz megfelelő végzettség nélkül, nem elég csak a nyelvvizsga. Illetve fordítói állásokhoz meg hasonlóakhoz is elvárják az adott végzettséget.

2021. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!