Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez az őrület a felvételik...

Mi ez az őrület a felvételik körül állandóan?

Figyelt kérdés
Még csak alsós a gyerekem, de sok kiírást látok a felvételi témában. Hogy működik a rendszer? Aki nem szín 5-ös annak esélye sincs bejutni középiskolába?
2021. jan. 27. 06:17
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

A bekerülést elsősorban a felvételi pontok határozzák meg. Ez kb. olyan, mint egy kompetencia felmérés.

Az utolsó két év jegyei is beleszámítanak, szóval érdemes arra is figyelni.


Azt, hogy ki kerül be melyik iskolába, azt. A pontok határozzák meg. Minden iskolának más a ponthatára, aminél be lehet kerülni.

Szóval, ha majd a gyermekednek 59 pontja van, de 60-tól van felvételi az első helyen lévő suliba, akkor oda nem valószínű, hogy bekerülhet. Viszont az 58 pontos iskolába igen.


A suliválasztáshoz pedig kapnak egy papírt nyolcadikban(vagy ha sokosztályos gimibe megy, akkor abban az évben mikor felvételizik), amire sorrendben be kell írnia, melyik sulit akarja majd. Amit első helyen jelöl meg, általában abba a suliba veszik fel (feltéve, ha eléri a ponthatárt). Ha az elsőbe nem veszik fel, akkor a második. Ilyenkor érdemes több iskolát is megjelölni-legalább 5-öt. Legjobbtól a 'tartalék' suliig.


Egyébként vannak olyan iskolák, ahova nem kel felvételit írni, de az néhány helyen olyan is.

2021. jan. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Milyen őrület és ki írta, hogy kitűnőnek kell lenni? Linkeld be légyszíves, nagyon érdekelne!
2021. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őrület minden évben van, hiszem a gyerekek/szülők először tapasztalnak meg egy komolyabb hangvételű felmérőt, aminek valamilyen szinten hatása lesz a jövőre. Legtöbbeknek ez az első igazán stresszes dolog amit átélnek a tanulmányaik során,szerintem normális ha őrület van (ugyanígy érettségikor is szokott lenni).


Középiskolába nyilván mindenkio bekerül, mert kötelező 16 évis korig az oktatás, a felhajtás inkább a körül van, hogy ki milyen suliba kerül be. Arra a tagozatra amire menni akart, abba a suliba ahova leginkább vágyott?


A jelentkezés részleteit az első leírta, de ezekre még reflektálni szerettem volna.

2021. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi #1 és #3. a hasznos infókat.
2021. jan. 27. 08:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy top gimibe vettek fel anno több négyes jeggyel, mert a felvételi vizsgát szinte maxosra írtam meg (erős suliból is mentem, ezért nem voltam kitűnő), és felvettek még oda is, szóval nem kell színötösnek lenni, az összpontszám legyen minél jobb. És általában van szóbeli is bizonyos iskolákban, ahova a feladatokat nem lehet bemagolni, mint az írásbelinél, szóval érteni kell az anyagot.
2021. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez középiskola függő. Vannak erősebb iskolák, ahová nehezebb bejutni, és vannak gyengébbek, ahová könnyebb. E persze nem azt jelenti, hogy az az iskola nem jó, mindegyiknek meg vannak az erősségei. A bejutásnál az írásbeli számít a legtöbbet, illetve a szóbeli, azonban iskolától függően az évvégi és a 8-os félévi jegyek is nyomnak valamennyit a latba. Vannak olyan iskolák is, ahová nem kell semmilyen felvételi, csak a hozott jegyek átlaga, viszont ezekből egyre kevesebb van.
2021. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A felvételi azért van hogy az iskolák próbálják szelektálni a gyerekeket akik a gimnáziumba akarnak jelentkezni.De ezzel a felvételivel az a baj hogy legtöbbször ezen múlik hogy felvesznek e vagy sem .És ez egy baromság mert ha pl egy gyerek írja a felvételit és rossz passzban van és nem tud oda koncentrálni elrontja az egészet és nem biztos hogy felveszik abba a suliba ahová szeretett volna menni .
2021. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!