Mi ez az őrület a felvételik körül állandóan?
A bekerülést elsősorban a felvételi pontok határozzák meg. Ez kb. olyan, mint egy kompetencia felmérés.
Az utolsó két év jegyei is beleszámítanak, szóval érdemes arra is figyelni.
Azt, hogy ki kerül be melyik iskolába, azt. A pontok határozzák meg. Minden iskolának más a ponthatára, aminél be lehet kerülni.
Szóval, ha majd a gyermekednek 59 pontja van, de 60-tól van felvételi az első helyen lévő suliba, akkor oda nem valószínű, hogy bekerülhet. Viszont az 58 pontos iskolába igen.
A suliválasztáshoz pedig kapnak egy papírt nyolcadikban(vagy ha sokosztályos gimibe megy, akkor abban az évben mikor felvételizik), amire sorrendben be kell írnia, melyik sulit akarja majd. Amit első helyen jelöl meg, általában abba a suliba veszik fel (feltéve, ha eléri a ponthatárt). Ha az elsőbe nem veszik fel, akkor a második. Ilyenkor érdemes több iskolát is megjelölni-legalább 5-öt. Legjobbtól a 'tartalék' suliig.
Egyébként vannak olyan iskolák, ahova nem kel felvételit írni, de az néhány helyen olyan is.
Őrület minden évben van, hiszem a gyerekek/szülők először tapasztalnak meg egy komolyabb hangvételű felmérőt, aminek valamilyen szinten hatása lesz a jövőre. Legtöbbeknek ez az első igazán stresszes dolog amit átélnek a tanulmányaik során,szerintem normális ha őrület van (ugyanígy érettségikor is szokott lenni).
Középiskolába nyilván mindenkio bekerül, mert kötelező 16 évis korig az oktatás, a felhajtás inkább a körül van, hogy ki milyen suliba kerül be. Arra a tagozatra amire menni akart, abba a suliba ahova leginkább vágyott?
A jelentkezés részleteit az első leírta, de ezekre még reflektálni szerettem volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!