Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium kijárása nélkül is...

Gimnázium kijárása nélkül is le lehet tenni az érettségit?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 22 évesen le szeretnék érettségizni.

2021. jan. 24. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A 10-esenek igaza van. Elviekben így működik. De.... a gyakorlat az, hogy az estin az a cél, hogy valahogy, 2-es, 3-as jegyekkel átmenj az érettségin. A legtöbb estin nem is foglalkoznak emelt szintre történő felkészítéssel. Azt tudod csinálni, hogy estin leérettségizel valahogy, épp csak meglegyen, majd utána kiválasztod a szakot, azt a 2 tárgyat, amit azon a szakon elfogadnak és neked a legjobban megy, legszívesebben tanulod. Felkészülsz ezekből és leérettségizel belőlük újra, az egyikből emelt szinten. Sok munka, de meg lehet csinálni.
2021. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én már letudnám tenni az érettségit full ötösre, a tudásom már meg van hozzá. Csak hát nem lehet egyből az érettségire ugrani. De ha leteszem ötösre estin akkor az egyetemi felvételikor ugyanúgy fog számítani, mintha máshol tettem volna le ötösre?
2021. jan. 24. 20:11
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer mondom; CSAK AZ EREDMÉNY SZÁMÍT.
2021. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem részesítik hátrányban,aki estin végezte; mert ugyanúgy elvégezte. Max ha nem lenne esetleg mindenből jegyed; akkor kitalálnak rá egy új kiszámítási módot úgy, hogy a többiekkel is igazságos legyen. Énszerintem.
2021. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eredmény számít, igen. De nem a jegyet nézik, hanem az elért %-ot. De 2020 ota kell egy emelt szintű érettségi is, ez minden szakon (kivéve a művészeti képzések, illetve az edzői)követelmény. Keress rá a választott szakod érettségi követelményeire, illetve keresd meg az elmúlt évek emelt érettségi feladatsorait belőle.
2021. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A felvételin senki nem nézi, melyik iskolából jöttél! Ha a számított pontszámod eléri a határt arra a szakra, automatikusan felvesznek. Ha nem éri el, automatikusan elutasítanak. A pontszámban év végi jegyek és érettségi eredmények (százalékban) vannak. Az iskola neve nincs.


Viszont ha csak végigszáguldottál a tananyagon heti pár órában, és nem olyan mély a tudásod, mint egy nappalisnak, akkor lehet, hogy az egyetem első évében nehézségeid lesznek, de kellő szorgalommal túlleszel rajtuk, és utána már elfelejtheted, honnan jöttél.


Egy ismerősömet a falujában szakmunkásképzőbe küldték, emiatt felnőtt fejjel végezte estin a gimnáziumot munka mellett. Azóta elvégezte az orvosegyetemet gyógyszerészként, és ma már Dr. van a neve előtt.

2021. jan. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!