Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium kijárása nélkül is...

Gimnázium kijárása nélkül is le lehet tenni az érettségit?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 22 évesen le szeretnék érettségizni.

2021. jan. 24. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Nem kell gimnáziumot végezni, elég középiskolát (vagy hogy is hívják manapság őket) végezni.

Gondolom a kérdés arra irányul, hogy kell-e a 12 elvégzett év az érettségihez. Erre a válasz az, hogy igen, kell.

Ha már nem vagy tanköteles, és esély sincs arra, hogy nappalira felvegyenek, estin is meg lehet szerezni a hiányzó osztályokat. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a 4 évet 2 év alatt el lehet végezni, így ha csak 8 általánossal rendelkezel, akkor legkorábban 2 év múlva már meg is kísérelheted az érettségi megszerzését.

2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet. Kell hozzá a 12 osztály elvégzése.
2021. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom most ez hogy működik,nekem pl. régen nem volt kedvem iskolába járni,apám azt mondta megvásárolhatná számomra az érettségit is,ha akarná,de nem akarja.Szóval nem tudom hogy lehet-e tényleg vásárolni érettségit,de ha igen,akkor ez is egy megoldás.
2021. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az illegális.
2021. jan. 24. 19:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen estin próbáld meg.

Egyik ismim úgy csinálta, asszem hétfőn+szerdán délután 3tól (15óra) este 8-ig (20 óra) voltak bent.

2021. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
*vagy pl nemtom ilyenből levelező van -e, de szerintem estit, meg levelezőt próbáld meg; asszem az érettségi megkezdésének feltétele, hogy mindenből le legyél zárva gimis tananyagban minimum 2-esre. Tehát kell a gimi, előfeltétel hozzá.
2021. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

#3

Mellékesen amúgy ez létezik, "illegális", mint a fű, de ha nem buksz le, bárhol ugyanúgy felmutathatod, ahol kérik.

2021. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
4.:Nem csak szerinted,ez persze hogy az,csak gondoltam javaslok egy másfajta opciót.
2021. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És ilyen esti sulis érettségivel felvesznek még egyetemre? (Debreceni)
2021. jan. 24. 19:40
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem attól függ, hogy hol érettségizel (illetve hogy ki állítja ki a bizonyítványt), csak az érettségi eredmények (illetve kétféle pontszámítási mód van, ennek utána kell nézni).

Semmilyen hátrányba nem kerülsz az egyetem szempontjából azzal, hogy estin érettségizel. Sőt, amikor a Felvin benyújtod a jelentkezésed, ott is csak az eredményeidet írják be, azt nem, hogy hol végeztél.

2021. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!