Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom mit tanuljak gimnázi...

Nem tudom mit tanuljak gimnázium után?

Figyelt kérdés
Kevesebb, mint egy hónapunk van leadni a jelentkezést a felsőoktatási intézményekbe. Na bár most én nem tudom mit szeretnék tanulni későbbiekben. Jó tanulónak számítok, de az a probléma, hogy csak németből lesz egy emeltem és angol egy nyelvvizsga. Amikor kellett jelentkezni emeltre, akkor nem tudtam mit szeretnék. Ezen kívül mindenből csak középszintű érettségit teszek. Szeretnék továbbtanulni, de csak úgy céltalanul nem szeretnék jelentkezni. Gondoltam egy év halasztásra, de az a baj, hogy akkor kiesek az iskolai rutinból. Ilyenkor nem tudom mit kezdhetnék.

2021. jan. 19. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
pl. germanisztika, angol-történelem tanárszak, jog
2021. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tanár biztos nem szeretnék lenni. Ha jól tudom egy magyar vagy töri emelt nem ártana.
2021. jan. 19. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
gazdasági szakok? pl gazdmennel sokfelé el lehet helyezkedni, és amiket én néztem, oda bármilyen emelt jó
2021. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gazdasági szakok tényleg jók, és sokar számít, hogy ha jól beszéled a nyelveket. Főleg a némettel lehet sokat elérni ezen a téren.
2021. jan. 19. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulsz más emelt érettségikre, akkor nem esel ki az iskolai rutinból az egy év alatt sem, nyilván lazább éved lesz mintha rendesen suliba járnál, de lehet szükséged is van a 12 év utáni lazításra az egyetemi évek előtt. Én pl.: ebben az egy évben csinálok jogsit és több órákat kémiázok. Viszont akkor nyár végéig el kell döntened mire fogsz jelentkezni és akkor szeptembertől elkezdeni rá tanulni. Esetleg nézz meg egy két online nyílt napot, ami "esetleg" érdekelhet.
2021. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én tanultam eg emeltre plusz nyelvvizsgára a gap yearben és semennyire nem estek ki a tanulasbol. Nyilván kell csinálni egy napi rutint és önállósodni kell de nekem eletem legjobb döntése volt, ráadásul akkor tisztázódott bennem, hogy pszichológia szakra szeretnek menni és sikerült is
2021. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!