A pszichológiát oktató egyetemekről, illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi karával kapcsolatban elmondanátok a véleményeteket?
Amióta eszemet tudom, a pszichológia foglalkoztat leginkább. Ezzel kapcsolatban érdekelne az, hogy az ezt oktató intézményekről ti milyen véleménnyel vagytok. Jártam nemrég pszichológusnál, ő egy frissen végzett ELTE-s pszichológussal kapcsolatban azt mondta, hogy egy alapvető tesztet nem tudott elvégezni, és hogy őt kereste meg egyéb alapvetőnek számító szakmai kérdésekkel is, mialatt dolgozott; tehát nem ajánlotta azt az iskolát. Ettől függetlenül nyitott vagyok ezzel kapcsolatos véleményekre is, továbbá a Pázmány, debreceni, szegedi, pécsi egyetemekről alkotott véleményeket is nagyon hálásan fogadnám.
A másik kérdésem pedig a kibernyomozó képzéssel lenne kapcsolatos. Tudom, hogy frissen indult képzés, de ha esetleg valaki tudna mesélni azzal kapcsolatban, hogy hogyan is kell elképzelni ezt az egészet, valamint a későbbi kilátásokat, akkor nagyon megköszönném.
Pázmányon a gyakorlati oktatás tök jó pl. Mikor én végeztem, a végére egy teljes teszt eszköztáram volt már, amit megtanítottak használni és a kutatásmódszertant is tisztességesen leadták. Nyilván van egy csomó ember, aki kb a buta bölcsész kategória és akinek büdös volt minden tárgy, amiben egy kis biosz vagy statisztika is volt (pedig a szak 80%-a ebből áll), ők nálunk is reménytelen esetek voltak. Ez viszont nem a képzés hibája. Az oktatóok kiválóak voltak szerintem, bár én nem klinikus lettem, hanem kutató (és azóta mellé mérnök is), így eleve másképp állok a szakhoz. Az egyetlen dolog, ami nem tetszett a helyen, hogy minket folyamatosan kipostáztak Piliscsabára, mert bizonyos tárgyak csak ott lettek megtartva és választhattál, hogy ez vagy a csúszás. Úgy tudom, ez azóta megoldódott és ma már csak Budapesten zajlik a képzés, nem pedig papíron Budapesten, egyébként meg mindenhol is. A TO-t szívem szerint felgyújtanám, rengeteget kellett vele harcolnunk nekünk is, hogy alapvető dolgokat hajlandóak legyenek elintézni normálisan (kedvencem, mikor nyolcszor kértünk bővítést az egyik kurzusra, mert 25 főre hirdették meg úgy, hogy az évfolyam 200 fős és abból legalább 100-an fel akarták volna venni), Erasmusra sajnos nem tudtam menni, mert lehetetlen nyelvvizsgákat vártak az alap angol mellett arra a csekély helyre is, emellett pedig az is elkeserítő volt, hogy normális egyetemista élet és normális kampusz helyett egy szürke társasházban kellett lehúzni azt a három évet, ahol az egyetlen közös program valami kocsmai beszélgetés volt meg társasjáték est, ahol lézengtek az emberek.
Szóval: tanulmányilag tökéletes, szervezettségre egy nagy nulla, de úgy tudom, ebben azóta már sokat fejlődtek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!