Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök, gazdaságinform...

Villamosmérnök, gazdaságinformatikus vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik szakra lenne érdemes jelentkeznem az első helyen. Mindhárom tetszik és szívesen csinálnám. Elsősorban azoknak a véleménye érdekelne, akik ezeket tanulják/tanulták illetve valamilyen szinten van rálátásuk a dologra. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni és mennyi fizetést lehet kapni ilyen munkákért. Azt is hozzátenném, hogy lány vagyok. Nem tudom, hogy ez hátrányt jelent nekem vagy nem munkakeresésnél.

2021. jan. 19. 10:48
A kérdező szavazást indított:
Gazdaságinformatikus
Mérnökinformatikus
Villamosmérnök
28 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés csak arra szolgál, hogy mások tapasztalatait is figyelembe vegyem. Nem szoktam kérdést kiírni, de sajnos az egyik ismerősöm járt úgy, hogy hiába nézett utána késsőbb kiderült pár olyan dolog, ami miatt most bolti eladó. Hozzáteszem 3 évet tanult egyetemen egy olyan szakot amivel végül semmit sem ért. Nem a szavazatok alapján döntök, csak gondoltam így könnyebb a válaszolóknak. Emellett nem említettem sehol sem, hogy az kerül az első helyre amin több a szavazat. Egyszerűen kíváncsi vagyok hozzáértő emberek véleményére
2021. jan. 19. 11:03
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Mit tanult az ismerősöd? Mi az a szak?
2021. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem így van a neve hivatalosan, de designkultúra. Sajnos nem tudott vele elhelyezkedni
2021. jan. 19. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia


Elhelyezkedni el lehet mindegyikkel. Tény, hogy nálunk a mérnökinfó szakon, pláne a villamosmérnökin kevés lány van, de vannak és csinálják. Én a mérnökinfóba látok jobban bele, mert én itt fogok nemsokára végezni, de ez nagyon hasonló a villamosmérnökihez. Igazából azt válaszd, ami neked jobban fejókszik. A mérnökinfón nem annyira megyünk bele a hardverekbe, mint a villanyosok, de jobban, mint mondjuk a prog, vagy gazdinfósok. Az biztos, hogy nem egyszerű egyik sem, de szép szakmák, biztos, hogy megbecsült szakemberek, akik ezeken a szakokon végeznek és nagy rájuk a kereslet. Fizetést nem tudom fejből, de ha megnézed az álláshírdetéseket, elég magas pénzeket szoktak kifizetni (persze nem kezdőknek), nem tudom, ezen felül mire vagy kíváncsi. Szívesen segítek, ha van valami konkrétabb kérdésed is. AZ biztos, hogy nehéz, extrém nehéz, de el lehet végezni.

2021. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommentedet! Sokat segítettél vele
2021. jan. 19. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

A villamosmérnök mindent meg tud csinálni, amit a másik kettő, de plusz még olyat is tud, amit a másik kettő nem. Csak egy kis gazdasági ismereteket is kell tanulnia.


A mérnökinformatikus mindent meg tud csinálni, amit egy gazdasági informatikus, csak némi gazdasági ismereteket kell felszednie.


A gazdasági informatikus a leglazább, de legalább van némi gazdasági ismeret is benne alapból.


Ezek alapján villamos > mérnökinformatikus > gazdasági informatikus


Ha jó vagy fizikából, akkor a villamosmérnök messze a legértékesebb diploma ezek közül.

2021. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére a fizikával, matekkal és informatikával nincs bajom. Matekot és infót is emelt szinten tanulom, de a fizikát is elkezdtem tanárral, hogy ne legyen belőle baj és eddog jól megy
2021. jan. 19. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhelyezkedni mindhárommal van esély. Sőt, amit talán elsőre nem is gondolnál, vannak olyan (diplomás) állások, amelyekre ezekből több is jó. Én pl villamosmérnök vagyok, de több kollégám, ugyanebben a pozícióban mérnökinfós.

Lányként még szetintem előnyöd is lesz, 95%-ban férfiak járnak ilyen képzésekre. Nagyon egyhangú tud lenni emiatt később a munkahely is.

Szerintem legjobb, amit tehetsz, hogy belenézel a választani kívánt egyetemen honlapján valamennyi szak tantervébe. Ott le lesznek írva, hogy miket is tanítanak. Ha nem is értesz mindent, legalább arra jó, hogy megtudd, tényleg érdekes-e számodra vagy felejtős.

2021. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!