Mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus vagy logisztikai mérnök szak? (győri Széchenyi István Egyetem)
A (győri) infótól menekülj... Habár lehet a duális egy fokkal jobb, mint a nappali Bsc, de kétlem.
Logisztikáról kevesebb rosszat hallok.
egy SZE mérnökinfós
Én gazdinfós vagyok a SZE-n, azért szerintem ez túlzás, hogy menekülj. Én kb nem tanulok semmit, mégis megvan a 3-as átlag.
Szerintem az alapján válassz, amelyiknek szimpatikusak a tárgyaik. Itt le tudod őket csekkolni:
Azért nem mindegy, hogy gazdasági irányba akarsz elmenni, vagy mérnöki irányba, ha ezt a két szakot nézzük. Logisztikai mérnökről 2 ismerősöm van, teljesen átlagos szaknak írták le, de vannak felesleges szopató tárgyak ott is.
Itt tényleg az a kérdés, hogy melyik irányba szeretnél elhelyezkedni. Nézd meg, milyen munkakör tartozik ezekhez, és döntsd el, melyiket csinálnád szívesen. Mindhárommal könnyen el tudsz helyezkedni, duális képzésen meg legalább szerzel valami értelmes tudást is (egyetemen nem igazán).
Gondolom most kezdtél #3-as, az online vizsgaidőszak sokat dobott a 3-as átlaghoz vagy nagyon jó a memorizáló és logikai képességed.
OOP, prog I-II, Modellezés, MOSE, algó és még sorolhatnék pár tárgyat, amin elég sok embert meghúztak az eddigi években. Vagy miért ír 5-6 ember csak szakdolgozatot vajon ebben a félévben ? :D
Illetve hiába a jó átlag, piacképes tudást semmit sem kapunk.
A SZE-ről kikerülve örülni kell annak is, ha nincs rendes tudásod, akkor ingyen valahol betanulhatsz hónapokig. A duális talán emiatt célszerűbb.
Az oktatók közel állnak az értelmi fogyatékosok szintjéhez. Semmiféle szakmai tudást nem tudnak átadni. Szakmabeliek között viccek tárgyát képezik, vajon ilyen idiótaságokat hogy taníthatnak ?
Elhelyezkedni sem könnyű az IT-ban, nagyon magasak a követelmények. Attól, hogy lesz egy diplomád, nagyon nem fognak utánad kapni a cégek.
Az szgm-et meg a hálót kihagytad a szopatótárgyak közül, de amúgy nem hiszem, hogy más egyetemen ne lennének hasonlóan buktató tárgyak. Az viszont teljesen igaz, hogy az oktatók többsége totál fogyi. Rohadtul le kell csekkolni tárgyfelvétel előtt markmyprofessoron őket, nehogy valami zakkanthoz vedd fel a tárgyad. De szerencsére vannak normálisak is, akik amúgy jól tanítanak. Legalábbis nekem volt ilyenekkel is tapasztalatom.
Piacképes tudást nem tudom, melyik magyarországi egyetem ad. Szóval ezt felesleges elvárni. De a duálissal tényleg jól járhat a kérdező, sokkal többet tanulhat úgy. Kicsit én is bánom, hogy nem arra jelentkeztem, de féltem, hogy nem lesz elég időm tanulni.
Egyébként pont nemrég csináltam egy beadandót, amihez le kellett csekkolni, hogy milyen állásajánlatok vannak a szakmámban, hova lehet menni diploma megszerzése után. Győrben friss diplomásként nem volt túl sok lehetőség, kb 1-2, Pesten viszont rengeteg. Nagyon sok helyre várnak frissen végzett embereket, mert őket lehet formálni meg tanítani, nem kell tapasztalat se, elég az, amit a szakmai gyakorlaton szereztél, minden mást megtanulsz ott. Szóval azért aggódni sem kell. Bár azért inkább lekopogom.
Amúgy igen, most így az online vizsgákkal a szakátlag marhára megugrott, be se kerültem koliba lol. :(
Az szgm+háló külön kategória. Ott az oktató az akadály, az anyagot csak be kell seggelni. Az egyfajta előszűrő, aki ezeket nem ugorja át előbb-utóbb, nem fog a jóval nehezebb tárgyakon átjutni.
Persze, a többi egyetem is teljesen elméleti tudást adnak csak. Hiába végzed el a BME-t vagy ELTE-t, nem jelenti azt, jó leszel a szakmában.
A 3-as átlaghoz hozzá tenném, hogy objektíven lehessen látni, 3,25-3,5 alatti átlag esetén átsorolnak önköltségesre. Szóval ez az alap jelenleg, amit kötelező hozni. (Én tudom van benne meló, hogy ezt is elérd, nem leszólom, ne értsd félre.)
Gondolom nincs még szakmai tapasztalatod, ezek a felszínes adatok, úgymond a marketing, amivel meggyőzik a hallgatókat, de jó kis szakma ez.
Nézd meg Pestet: hány fő él ott ? hány egyetem és IT szakos jut egy-egy pozira? A tudás nélkülli helyekre is szakmai interjúk is vannak. Szóval hiába több a lehetőség, válogatják a jelentkezőket.
Győrben is van interjú még a gyakornoki helyekre is. Próbafeladattal, van ahol kérnek referenciát is. Ismerettséggel sem sem könnyű elhelyezkedni.
A pesti fizu oké, jobb. Ez is egy fals érv. De mennyivel is drágább ott az élet vidékhez képest?
A jó helyeket nem fogják meghirdetni ebben a szakmában. Ajánlás sem árt.
Persze, Kidcoder "script kiddie" helyeket meg lehet csípni, de ott meg is áll a fizu elég alacsonyan.
Aki belevág az IT-be, és ebben szeretne jó lenni, ne az egyetemtől várja, hogy bármit ad szakmailag.
A gyakornoki helyeken is várnak el tudást, vagy rendkívül gyorsan, néhány hét alatt kell betanulnod, vagy bye.
Az egyetem melletti önképzéssel, gyakornokoskodással szerzett tapasztalattal lehet csak jó állást találni később.
Sok értelme nincs is a felsőoktatásnak, tény. Egy papír csak.
Összehasonlítva más szakokkal, aki pl elvégez egy járműmérnökit, építész-építőmérnök, közgáz jellegű szakok vagy jog, ők legalább ezzel azonnal el tudnak helyezkedni.
Ha Te üzmeltetéssel szeretnél foglalkozni, adatbáziskezeléssel vagy netán webfejlesztéssel, még alap tudásod sem lesz, mert nem tanítják használhatóan. Vagy magadtól megtanulod az egyetem mellett vagy elengedheted.
Nézd meg ezt a kérdést, az utolsó hónapokkal későbbi hsz a lényeg a kérdezőtől:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
Hiába diplomázott le szegény, szakmát kell váltson, mert nincs gyakorlati tudása. Nem veszik fel sehova. Pesten.
Persze, de ez minden szakra igaz, ha szereted foglalkozol vele szabadidődben.
Más kérdés egyetem mellett erre mennyi időd van? Már, aki bejár az órákra rendesen annak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!