Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pénzből lehet túlélni...

Mennyi pénzből lehet túlélni az első félévet?

Figyelt kérdés

Elte-re szeretnék menni. Most vagyok végzős, remélhetőleg fel fognak venni egy közgazsasági szakra. A párommal össze szeretnénk költözni albérletbe, de van egy kistestű kutyám, ő mindenképp jön. Nekem van kb 1M ft megtakarításom, de nem tudnak támogatni a szüleim többet ennél, minden spórolt pénzt odaadnak de úgy néz ki apukám elveszti az állását idén és ezért nem ígérnek semmit.

Egy csomó dolgot már beszereztem. A kutyámnak van egy fél évre táp, van 3 doboz öblítő, mosogatószerek, 2 évre elég tusfürdő kb, dezodorok, konzerv kaják, óvszer, parfüm, fájdalomcsillapítók, vitaminok (kb fél évre való), füzetek, írószerek, tehát rengeteg olyan dolog ami fogyóeszköz és eláll jó sokáig.

Diákmunkát tudnék vállalni, de kérdéses mennyire bírnám egyetem mellett csinálni, erről is elfogadok tapasztalatokat, vagy hogy mennyit lehet úgy keresni, ha az ember kb heti 3 teljes napot tud dolgozni.

A páromat támogatnák a szülei, az albérlet és a költségek felét biztosan állják, és a párom is tervez dolgozni, de nem szeretnék élősködni rajta. Egy olcsóbb albérletben (Pest sajna) jó sok spórolással (képes vagyok km-eket gyalogolni olcsóbb ételért, utcán edzeni, csak zuhanyozni stb) akkor mennyi az a pénz ami mindenképp kell az albin kívül? Sajnálom, nem igazán tudom mennyi az annyi, az albérlet tudom olyan 80-150e ft, és a termékek áraival is tisztában vagyok, hogy egekben a hús és a gyümölcs, de még egy jobb hajpakolás is 2e ft, és ha az ember szép akar lenni akkor az is benne van.. de hogy úgy mégis kbre valaki segítsen 😅 tényleg tapasztalatokat is várok szívesen! Azert írtam hogy az első félévet, mert ha nagyon megszorulunk, akkor természetesen passziváltatnék és csak dolgoznék + spórolnék fél évet, de az első félévet sok helyen nem lehet. 18L


2021. jan. 10. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Minek mész nappali képzésre? Feleennyi nyűg lenne az anyagiakkal
2021. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert több kedvvel vesznek fel a munkáltatók és szeretnék egyetemre járni, úgy rendesen, megismerni a csoporttársaimat, reggelente felkelni és készülődni. Így is előre félek az osztálytársaim hiányától, hogy felnövünk, nappali képzéssel nem fog sok változni a hangukatban.
2021. jan. 10. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
1mf viszonylag sokáig kitarthat. Viszont ha ennyire kevésnek érzed a pénzt a pesti léthez miért nem próbálsz inkább koliba bekerülni? Hisz az albérlet, ami a legtöbb költséget jelentheti főleg a fővárosban. Tudom, ott a kapcsolatod, viszont én úgy tudom van olyan koli, ahol fogadnak párokat igaz azok a szobák drágábbak. Ha erre nincs is lehetőség csak egy példa: Van egy barátnőm több mint egy éves kapcsolattal egy koliban laknak nem egy szobában, viszont így a leggazdaságosabb nekik. Ugyanolyan jó a kapcsolatuk és inkább most spórolnak, hogy minél előbb pénzügyi akadályok nélkül közös lakásban lakhassanak. A koli azért jóval olcsóbb mint egy 50-100 ezer ft-os albérlet havonta.
2021. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Most kicsit lentebb vannak az albérletárak. Ha pároddal közösen költöztök, akkor olyan 150-ből rezsivel ki lehet fogni egy olcsóbb lakást. A kutya limitálja a lehetőségeiteket, mert elég sokan nem engedik az állatot az albérletükbe.

A tisztálkodószerek, a kaja csak egy picivel drágább, mint vidéken. Ami viszont nagyon sokkal több, azok a szolgáltatások. A gyorskaja, az éttermek, a fodrász stb. mind ide tartozik.

A BKV havi bérlet 3450.


A helyedben nem aggódnék, szerintem ki fogtok jönni, csak az albérlet a húzós. Az egyetemen majd mindenképpen igényelj szociális ösztöndíjat, az valamennyivel tudja növelni a bevételeid.

2021. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2es, tudsz kolit amibe kutyát engednek?
2021. jan. 10. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a kutyát nem vettem figyelembe, sajnos nem tudok.
2021. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mióta tandíjjat fizetek és a párommal kettesben lakunk (vidéken), azóta jöttem rá, hogy mennyire kis összeg az az egy millió forint.


Az a helyzet, hogy kettesben lakni borzasztó nagy luxus, de nekem ez a luxus minden pénzt megér.


Nehéz megmondani, mennyi lesz az annyi. Budapest elég nagy és ha véletlen csak a külvárosban találtok majd egy kicsivel olcsóbb lakást, akkor simán lehet napi 2-3 óra utazással is számolni (városon belül). Ez elég durva tud lenni (volt benne részem) és erősen meg kell gondolni.


Illetve, az élelmiszer árak. Nekem fixen, két emberre 60-70 ezer forint egy hónap. Ez van. Próbálom figyelni az árakat, néha veszek lejáros termékeket, de egy teljesen szimpla, casual bevásárlás is 10-15 ezer forint. Emlékszem, csak az első hűtő és lakás feltöltés volt 40 ezer körül.


Plusz a bérlet. Plusz a ruházkodás. Plusz az állatorvos. Plusz elromlott a hajszárító, akármi. Rengeteg rejtett költség van. Összekellene írnod az igényeidet, terveidet. Főzni fogsz? Vagy rendelitek a kaját inkább? Lesz valami egyéb, kondi terem mondjuk?


Kérdés, hogy a párod dolgozik-e majd rendesen, főállásban, vagy csak ő is diákmunkázgat? Mert ha diákmunkázik, akkor a büdzsétek elég vékony lesz és a szülőknek bizony fel kell majd rendesen kötni a nadrágjukat.


Mindent le kell tisztázni, ki mit fizet. Rengeteg konfliktus alapja tud lenni a pénz (szintèn tapasztalat).

2021. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyidős velem. Igen, én is ezért izgulok, hogy nehogy azt higyjem az az 1M majd megment, aztán arra ocsúdok fel, hogy nincs miből kaját venni..
2021. jan. 10. 22:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor fogj egy papírt és készíts egy költségtervezetet és inkább felül kalkulálj, mint alúl (max megmarad a pénz egy része hónap végén). Minimum 200 ezer forintos kerettel nyugodtan számolhatsz egy hónapra. Azt kellene papíron beosztani.


Ha mindketten egyetemisták lesztek, akkor az időszakos diákmunkból csak elég nehezen fogtok kijönni és bőséges szülői támogatásra lesz szükségetek.


7-es voltam.

2021. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Esetleg ne komplett lakást hanem csak szobát próbáljatok bérelni. Nem túl kényelmes mással együttélni, viszont olcsóbb megosztani a lakást egy másik lakóval is. Szétosztjátok a rezsit és olcsóbb a havi bérlés is. Csak ugye nehéz olyan helyet találni, ahol elviselik a kutyát..
2021. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!