Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 26 évesen elkezdeni a...

Érdemes 26 évesen elkezdeni a pedagógia szakot?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 11:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tanulni sosem késő,de önmagában a pedagógia szak semmit sem ér...érdemesebb akkor már pl. az óvodapedagógusit megcsinálni. Rögtön el tudsz helyezkedni a szakmában, munka mellett bármikor továbbtanulhatsz mesterképzésen...a sima pedagógia alapszakot végzett bölcsész meg nem egyenlő a tanárral, csak sokan szeretik azt hinni...és tanítani sem taníthat. Kizárólag az taníthat, aki elvégezte a 4 éves tanítóit, vagy az 5 éves osztatlan tanárit. Sima pedagógiával max. mesterdiplomával taníthat de akkor is csak pedagógiát és csak felnőttképzésben. Gyerekeket nem.

Tapasztalatból beszélek, van ismerősöm ilyen diplomával... Ugyanazt dolgozzuk, csak én diploma nélkül...ugyanannyi a fizetésünk, úgyhogy erről ennyit.

2021. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod vele. Ha csak érdekel a pedagógia, mint tudomány, és rálátást szeretnél kapni, vagy csak el akarod mondani magadról, hogy van diplomád, akkor vágj bele. Ha esetleg később kutatni szeretnél és egyetemen tanítani, akkor is elkezdheted, de szerintem ennek 26 évesen, amikor már biztos dolgozol, nem sok esélye van... Mivel csak munka mellett tudnád csinálni, azért belevágni egy ilyen képzésbe, hogy talán kutató legyél egyszer, szerintem 26 évesen nem kéne már. Más értelme pedig a sima pedagógia szaknak nincs, tényleg csak dísznek fogod használni utána.
2021. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!