Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 26 évesen elkezdeni a...

Érdemes 26 évesen elkezdeni a pedagógia szakot?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Már miért ne? Milyen szakos diplomád van amúgy? Mert önmagában pedagógia szak nulla. Pl. mérnök elvégzi a pedagógia szakot és mint technika tanár taníthat.
2021. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
18%
Elég hulye lenne az a mérnök, aki tanítana menne a versenyszféra helyett, de értem, hogy mire gondolsz...
2021. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy mire való az a pedagógia? XD önmagában a semmit tanítja vagy mi? XD
2021. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
A pedagógia elméleti tudomány. Oktatási és nevelési kérdésekkel, irányzatokkal, kutatással foglalkozik.
2021. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
#4 tehát magyarul a nagy semmi
2021. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5,.nek:az oktatásügy rájuk támaszkodik, amikor tanterveket dolgoznak ki, tankönyveket íratnak, mikor klf. oktatási módszereket engedélyeznek, vagy iskolatípust. Szóval nem nagy semmi.
2021. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
#6 ok, tehát ha jól értem, szükség van belölük néhányra országos szinten, hogy lehessen rájuk támaszkodni... azért gondolom villamosmérnökökre nagyobb szükség van jól sejtem?
2021. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem néhányra, mert pl. az összes tanárszakon az országban ilyen szakemberek tanítanak. Nekem nem tetszik ez a szembeállítás, tipikusan a humán értelmiség lenézése süt belőle. Egyébként pedig az a véleményem, hogy tanulni bármit érdemes, azzal az ember csak több lesz. Nem kell mindent piaci alapon megítélni.
2021. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

"az összes tanárszakon az országban ilyen szakemberek tanítanak"


Nem kötekedés, meg lenézés, én is humán szakon tanulok, de továbbra sem értem. A tanár szak, az egy külön 5 éves osztatlan képzés, ahol 2 szakpárt eleve jelentkezéskor kell választani, konkrétan arra jelentkezik felvin. A pedagógia pedig egy külön szak. Önmagában nem értem, hogy a való életben mi a haszna, mert ugye ott nem szakosodást választ az ember, tehát nem konkrét dolog tanítására készítik fel. Ezért volt részemről az értetlenkedés, mert nem vágok, hogy ez önmagában mire használható, de biztos...

2021. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tanárszakon nem csak szaktárgyak vannak, hanem van pl. olyan tárgy, mint multikulturális iskola, sajátos nevelési igényű gyerekek oktatása, hogyan kell órát tartani, arra felkészülni, az értékelés módszerei, és még sok más.Ezeket is pedagógiát végzett emberek tanítják. Magát a tanítást is tanítják.
2021. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!