Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinálunk középsuli első...

Mit csinálunk középsuli első napján?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe megyek középsuliba és érdekelne,hogy az évnyitón vagy az úgymond első nap miket csinálunk?
2010. aug. 14. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Az első nap papírokat intéztek, megkapjátok az órarendet, körbevezetnek a suliban, előadják a házirendet, stb. Nálunk bemutatkozni sem kellett, max néhány tanárnak.
2010. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ugye évnyitó. Ott mi osztogattunk az elsősőknek virágot, mikor felsőbb évesek voltunk :) Aztán üdvözölnek benneteket. Bekísér az ofőtök a termetekbe. Elmondja az órarendet. Felolvassátok a házirendet és a tűzvédelmi szabályzatot. Mi kaptunk egy A4-es lapotnekünk és fel kellett írnunk az adatainkat, diákiszám, személyi szám, hol dolgoznak szüleim, telószámuk... stb. Megkaptuk az ellenőrzőt és abba beleírtuk a tanárok nevét és a tanított tárgyaikat meg az adatainkat.

Nálunk volt ilyen hülye pontrendszer. 30 után fegyelmi volt. Elmondták, hogy mire hány pontot kapunk.

Csengetési rendet elmondták. De lehet pár szóval bemutatkoztok egymás előtt. Nekünk emlékszem ofőm azt mondta, hogy ne mutatkozzatok be mert az nagyon hosszú, meg ugye félénkek voltunk és meg se mertünk volna szólalni :D

Ez az első 3 ofőórába belefért. Utána jött még 3 óra aznap és akkor ugye 3 tanárt megismertünk :) Nem tanultunk :D Bemutatkoztak a tanárok, mikor bejöttek órára, elmondta, hogyan oszályoz, milyen dogákat írat majd év közben, mesélt magáról majd aztán mi is beszámoltunk magunkról pár szóval. Hogy hívnak, hol lakom, hova jártam suliba :) Aztán sok sikert kívántak ők is az elkövetkező évekhez. :)

Minket nem kísértek körbe, mi jöttünk rá, hogy mi hol van. De ha valahova elszerettünk volna jutni, megmondták a tanárok :)


18/L

2010. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Fú, én emléxem mindenre, pedig már lassan 8 éve volt:D

8-ra kellett menni, persze elkéstem, mert bejárós voltam és marha nagy dugó volt... alig találtam meg a termet....bementem, mindenki engem bámult:D az ofő elmondott pár szót, hogy örül, hogy itt vagyunk stb...

átmentünk a nagy terembe az évnyitóra, ott volt egy kis műsor. visszamentünk a termünkbe, mindenki bemutatkozott, megkaptuk az órarendet, általános infókat mondott az otő (csengetés, szabályok, stb) és kb ennyi volt.

lehet, hogy fel kellett írni az adatainkat, kitölteni az ellenőrzőt, erre konkrétan nem emlékszem.

2010. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Nekem 5 éve volt az első középiskolás napom. 8 órára kellett bemenni, a terem előtt várakoztunk, egyszer jött az osztályfőnök és bevitt minket az aulába (nem ott volt az első termünk). Meghallgattuk az évnyitót, kinyitotta a termet, mindenki helyet foglalt, nekem sikerült 2 ismeretlen ember közé ülnöm, de nem unatkoztam. xDxD Kedves padtársam a legszigorúbb tanárnál mesélte a favicceit és fapofával kellett végigülnöm az órákat... :D Első nap az osztályfőnök bemutatkozik (ki ő, mióta tanít ott, mit tanít, stb.), utána egyesével mindenki mond magáról 1-2 dolgot. :D (Melyik suliba jártál, mi a kedvenc tárgyad, miért választottad a sulit, kit ismersz korábbról az osztályból, mit csinálsz szabadidődben, stb.) Azt hiszem első nap 3-4 osztályfőnöki van, megbeszélitek a házirendet, teendőket (pl. nekünk vinni kellett növényeket, hogy feldíszítsék az aulát vele, mert nagyon komor volt a suli - panel). Annyira nem lesz vészes, légy természetes és minden oké lesz!


19/F

2010. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy volt nálunk, hogy szerdán kezdődött a suli, hétfő-kedden pedig gólyatábor volt a suliban. Ott megismertük egymást, bejártuk a sulit.

Első nap pedig volt az ünnepség, majd a tanárnő kiadogatta a tankönyveket, elmondta a következő napi órarendet (nem volt még elkészítve az órarend, csak ideiglenes volt) majd hazamehettünk már 9-kor. Másnap pedig elkezdődőtt a tanítás, ahol az első órákon szintfelméróket írattak velünk.

2010. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem érdekelnének a további válaszok,mivel én is megyek középiskolába:D
2010. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat:)

Kicsit izgulok,de remélem jó lesz.

2010. aug. 14. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!