Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot ajánlanátok, ha...

Milyen szakot ajánlanátok, ha csak egy diploma kell?

Figyelt kérdés

Emelt történelemmel van 350 pontom. 4 éve érettségiztem. Dolgoztam. Előnyt jelent egy diploma ma már.


Levelezőn gondolkozom.

Vélemények?


F.



2021. jan. 4. 21:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
diploma*
2021. jan. 4. 21:37
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

Az angolon lépj túl, nem lehet felnőtt férfiként egy gimis tanárra fogni, hogy nem beszélsz. Tegyél érte!


Nem ér semmit a történelem és a magyar szak sem, ahogy a többi romanisztika bullshit sem. A valóság az, hogy profitot kell termelned egy cégnek, hogy korrekt fizetést kapj és azt humbukkal nem éred el.


Angol, informatikai alapismeretek, és online marketing. Itt kezdődik, amire 10 év múlva is szükség lesz.

2021. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12


Igen, ezzel egyetértek.

2021. jan. 4. 21:39
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Igazságügyi igazgatási szakot javaslom. Én is ezt csinálom. Haszna is van ellenben egy bölcsész szakkal, mert ezzel tényleg el tudsz helyezkedni, még ha nem is nagy karrier, de rendőrségnél, bíróságnál, egyéb közigazgatási adminisztratív szerveknél ügyintéző lehetsz, vagy ha nem is szakmán belül helyezkedsz el, akkor is lesz egy kis rálátásod a PTK-ra és BTK-ra, meg egy kis EU-s ismereted is lesz, ez pedig nem hátrány sehol. Ha tényleg csak diploma kell, a 3 éves, korrektül elvégezhető szakok közül ez ér talán a legtöbbet, vagy egy közigazgatás-szervező esetleg.
2021. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14


És ezekre elég ennyi pont?

Amúgy már gondolkoztam ilyen területeken is.

2021. jan. 4. 21:50
 16/21 A kérdező kommentje:

Ez a közigazgatás-szervező nem tűnik rossznak meg elég a pontom valószínű (NKE).

De ebben van angol? Nézegetem a mintatantervet és nem értem.

2021. jan. 4. 22:01
 17/21 anonim ***** válasza:
98%
Írtam pm-et, ha te kérdeztél ott is. A közigazgatás-szervező tantervét nem ismerem, angol egyébként szinte mindenütt vsn egy féléves, de ilyen nagyon alapra kell gondolni. Kb. bemutatkozás szint szokott lenni, meg néhány mondatot kell tudni magadról. Nem ezeken a azakokon fogod elsajátítani a felsőfokú angol tudást, ezt garantálom neked.
2021. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
A szociológia és a marketing matekosok. A szociológia főleg az. A statisztikai adatfeldolgozás a lényege.
2021. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha jelenleg dolgozol és csak azért kell a diploma, hogy legyen, akkor mindenképpen olyat érdemes tanulni, amit szeretnél. Ha nem cél a diplomával dolgozni (egyelőre), akkor azt válaszd, amit szívesen csinálnál.
2021. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mert attól, hogy lesz egy papírod olyanról amihez semmi viszonyod nincs olyan mintha nem lenne. Max letagadhatod majd, hogy a neked való kis munkákra felvegyenek, mert ha nem tagadod majd le, akkor nem találsz magadhoz való munkát, mert oda meg azért nem vesznek fel, mert túlképzett vagy hozzájuk. Vicces lesz.
2021. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!