Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot ajánlanátok, ha...

Milyen szakot ajánlanátok, ha csak egy diploma kell?

Figyelt kérdés

Emelt történelemmel van 350 pontom. 4 éve érettségiztem. Dolgoztam. Előnyt jelent egy diploma ma már.


Levelezőn gondolkozom.

Vélemények?


F.



2021. jan. 4. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%
Mi a szakmád? Mi a hobbid? Mivel szeretnél foglalkozni? Van valami ami érdekel?
2021. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Varga Lilian válasza:
95%
Érdemes olyat választani ami nem áll messze tőled... mindenkinek más a könnyű..ha te érted a matekot meg a fizikát és utálsz olvasni akkor ne humán szakra menj újságírónak, mert lehet könnyű (nem tudom csak fiktív példa) akkor sem fogod egyszerűnek érezni
2021. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Nyelvekkel hogy állsz?
2021. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szociológia, történelem amivel szimpatizáltam, meg az irodalom. Matekom viszont mindig alig kettes volt, így nem hinném, hogy játszana a szociológia.

Szerintem kreatív vagyok, van fantáziám. Szeretek olvasni.

Írtam már pl újságot is, blogoltam.


De amúgy szakmám nincs, csak sima érettségim. Irodában melózok.


Ez gyenge támpont szerint.

2021. jan. 4. 21:26
 5/21 A kérdező kommentje:
Rossz vagyok nyelvből, (angol), tanár megutáltatta velem. De egy szláv nyelvet beszélek alapszinten, de azzal semmire sem megyek. Egyébként mindkettőt szeretném fejleszteni.
2021. jan. 4. 21:27
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok diplomás, de ha már diplomázni készülnék akkor fix hogy olyasmit választanék ami érdekel is meg piacképes is.


Biztosan nem tanulnék hobbiból egy olyan dolgot ami nem érdekel de legalább könnyű. Vagy csinálom rendesen vagy nem csinálok semmit és hagyom a francba.

2021. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Valami bölcsész szak akkor? A ponthatárokat nem tudom. Ilyen nyelvi szakok pl anglisztika, romamisztika, etc.


A társadalomtudományi szakok kiesnek ha kerülöd a matekot, ami elég kár, mivel piacképes papírt adnak, de ott is nagyon erős a matek és statisztika. Talán szociológián vagy kommunikáció és médiatudományon neki lehet menni levelezőn.

2021. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kommunikáción úgy tudom magasak a ponthatárok. De gondoltam rá.


Angollal rontottam el nagyon az érettségim. Matek érdekes módon azért 3-as lett.


Amúgy nem értek egyet ezzel a mentalitással. Miért ne diplomázzon le valaki valamiből ha előrébb juthat egy PAPÍRRAL? Szántalan példa van a környezetemben. Nem kell mindenkinek Doktorandusznak lenni.

Egyébként a történelem vonzott meg vonz is, de nem vagyok naiv, semmit nem ér.

2021. jan. 4. 21:34
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Marketing. Online tartalomírás, PPC csökkentés, kampánytervezés, stb. Kreatív, nem matekos vonal, és nagyon keresett. Diploma sem mindig kell hozzá, de az angol nyelv igen.
2021. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Romanisztikára meg miért mennék? Nem érdekelnek a szláv nyelvek.

Ha mennék is valamire ilyen téren gondolkozva az a szlavisztika lenne. De tudom egy szlavisztikustól, hogy simán tanulni egy nyelvet jobban megéri.

Autodidakta módon tanultam meg az adott szláv nyelven, és már voltam abban az országban. Megértettem magam.


Nekem csak egy érettségi kell, ami azért felmutatható.

2021. jan. 4. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!