Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem rossz a magyar...

Csak szerintem rossz a magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért gondolod ezt?
2021. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert mindenki utálja, még ha nem is mondják.
2021. jan. 2. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
#2: Azért utálják annyian, mert tanulni kell. Esetleg a rossz tanárok miatt. A tanárok pedig azt utálják, hogy nincsenek eszközeik a fegyelmezésre, és hogy túl nagyok az osztályok.
2021. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

-A nyelvek tanítása nagyon elmaradott, és sokkal nagyobb hangsúlyt kéne rá fektetni.

-Informatika dettó.

-A heti egy nyelvtan, de három biosz pedig egy vicc kategória. Fontos a biológia, de a mai gyerekek (20 éves fejjel mondom) helyesírása és beszéde valami katasztrofális helyenként.

-Túl sok lexikális tudást kell betanulni.

-Nem tartom jó ötletnek (enyhén szólva), hogy a tanárok nem választhatják ki maguk a tankönyveket. A Nemzetis könyvek eléggé.. nem jó minőségűek tartalmilag.

-Némelyik másik tárgy óraszámát is variálni kéne, a töltelék tárgyakét csökkenteni, a fontosabbakat pedig vagy tartani, esetleg emelni.

2021. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egyet értek azzal, amit #4 írt. A nyelv oktatással nekem az a legnagyobb bajom, hogy sokszor csak leadják az anyagot, de nem tanítják meg. Például annak nem látom semmit értelmét, mikor feladnak több száz szót, hogy tanuld meg 1 hét alatt. Értem, hogy be lehet magolni, de azt pont olyan gyorsan el is felejtem.
2021. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem az a baj, hogy tanulni kell, hanem ahogy és amit.
2021. jan. 3. 00:06
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Sok gyereknek pedig sajnos ez a baja.

Rátérve, hogy mit kell változtatni:

Az új NAT a reál tárgyakat logikátlanul vágta meg. Kivett anyagrészeket, hogy könnyítsen, és nem vette figyelembe, hogy más anyagrészek ezekre épülnek. Ezeket vissza kellene tenni.

Amit be kellene építeni: állattenyésztési ismeretek. Sokan szeretnek állatot tartani.

A nyelvtanításon fejleszteni kell. Ehhez is kellene csökkenteni az osztályok méretét, és a csoportok méretét, hogy mindenki szóhoz jusson. Bővíteni kellene a választékot is.

Informatikából otthon egy csomó mindent megtanulnak, ha szükség van rá, akkor dokumentumszerkesztést is. Internetes keresést taníthatják nyelvtanórán. Lehetne egy választható informatika tárgy, komolyabb ismeretekkel. Egyébként is, át kell gondolni, hogy mit tanulnak meg otthon, a szülőktől a gyerekek, és mit kell az iskolának vállalnia.

A zenei fejlesztést korán el kell kezdeni, zeneiskolaihoz hasonló képzéssel. A rajz inkább az első években fontos, amikor kézügyességet kell fejleszteni és különböző technikákat megtanulni; később mehet a művészettörténet. Írás-olvasást szét kellene húzni két évre, és a nyelvtan : irodalom arányt módosítani a nyelvtan javára. Különben is, nem ártana egy plusz év az alsó tagozatra, illetve az óvodába, legalábbis kérésre.

2021. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

3.-nak

Ez teljesen nem igaz. Nem utálnám ennyire ha nem tanulnék hülyeségeket. Persze a tanárokban igazad van, mert akárhányszor meglátom a magyar tanárom csak sírnék. Viszont az hogy sokan vannak, az nem igaz. Anyukám tanár, és utálja azt az osztályt ahol kb 11 gyerek van. Az én osztályomba 9 gyerek jár.

+a tanároknak semmi köze az oktatási rendszerhez


A válaszom a kérdésre. Minden könyvem borzasztó. Olyanokat tanulok amihez az életben soha semmi közöm nem lesz. Német tanárom pont ma mondta hogy milyen fontos az iskola (én ezt értem, nem maradhatunk buták) mondta hogy milyen sok fontos dolgot megtanulunk, ezt is értem.

Viszont az hogy 5. Óta nem tanultam normális fontos dolgot az gáz. Szóval a magyar oktatási rendszer borszasztó

2023. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!