Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy érné meg jobban a BSc-MSc...

Hogy érné meg jobban a BSc-MSc "kombó"?

Figyelt kérdés

Szóval eredetileg úgy szeretném, hogy elmegyek turizmus-vendéglátás BSc-re, majd aztkövetően marketing MSc-re.

Nagyon érdekelne a turizmus-vendéglátás világa is és a marketing is egyaránt.

Sokat számítana a későbbiekben, ha inkább kereskedelem és marketing BSc-t csinálnék, majd utána egy marketing MSc-t?

A marketing MSc mindenféleképpen maradna.



2020. dec. 22. 00:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Még egyszer, utoljára: teljesen mindegy, hogy mit szeretnél olvasni, ha egyszer nem az van odaírva. Ha félreérted (mint az alapozást is), majd arra reagálsz valami faék egyszerűségű, mindenki számára belátható dologgal, mintha azzal legalábbis cáfolnál valamit a saját tévképzeteiden kívül (=szalmabáb), én pedig erre rávilágítok, azt ne próbáld az én nyakamba varrni! A többiben vagy egyetértünk, vagy nem tudjuk feloldani a véleménykülönbséget...mondjuk nem is kell.
2020. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nagy különbség van aközött, amikor valaki nem jól fejezi ki magát, és ezért a vitapartner nem tud arra reagálni, ami az eredeti üzenet lett volna, és aközött, amikor valaki nem arra reagál, ami le van írva. Neked most többször is nem sikerült jól kifejezni, amit mondani szerettél volna, illetve van amit simán csak félreérthetően írtál. Előfordul, csak legközelebb figyelj oda rá, ne mismásolni próbálj utólag, meg a másik nyakába varrni a dolgot!
2020. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, Corvinus turvenden fogok nemsokára záróvizsgázni, szóval leírok néhány gondolatot neked a szakról, hátha segít dönteni!


Nálunk a szak első 3 féléve az alapozó tárgyakból áll, együtt tanultok kb mindent a psz-esekkel, marketingesekkel, nemzetközi gazdálkodáson stb lévőkkel. Szóval itt még nem érzed a különbséget, inkább csak a 4. félévtől. Alapvetően szerintem nem rossz szak a turizmus és tanulhatsz itt is hasznos dolgokat, DE néhány dologra felhívnám a figyelmed, ha emellett döntenél.


Valóban ne legyenek illúzióid az elhelyezkedést illetően, a papír természetesen nem jelent automatikusan jól fizető diplomás melót. Értem ezalatt, hogy az egyetem alatt, ha később könnyebben szeretnél boldogulni, igenis muszáj mást is csinálni a tanulmányok mellett. Gyakornoki munka, diákszervezet, stb., buzgón kell építeni a kapcsolati hálód. Én is dolgoztam, voltam egy hallgatói szervezet alelnöke is stb, ezek pedig nyilván nem csak az önéletrajzot telítik, hanem hasznos tudással és képességekkel vértezhetnek fel. Nem azt mondom, hogy ezek nélkül nem ér semmit ez a diploma, de ha valamivel ki akarsz tűnni 100 másik turvendes jelentkező közül, akkor ezek segíthetnek.

A szak maga nem nehéz, de a saját hibámból tanulva a 2 nyelvvizsga miatt gondold át nagyon, hogy melyik bsc-nél maradsz! Én most a záróvizsga előtt szenvedek a 2. nyelvvizsgával (2 különböző nyelvből kell lerakni: 2db szakmai B2, vagy egy általános C1 és egy szakmai B2), nagyon kitolódott nálam a nyelvtanulás és gimiben is hiába tanultam 2. nyelvet, de nem ért sokat sajnos, így az abból való nyelvvizsgázással most szenvedek. Marketing alapnál ellenben elég egy szakmai B2 is vagy egy általános C1, pl. annál már nagyon rég meglenne a nyelvi követelmény. Ha mennek a nyelvek akkor persze ez ne legyen akadály, ellenben én például nem ismertem fel eléggé, hogy nekem ennyire nehéz a nyelvtanulás, na meg nem is fordítottam rá a sok egyéb dolog miatt kellő időt és energiát.


Száz szónak is egy a vége, marketing bsc-vel talán jobbak a kilátásaid, ott is kell azért a plusz egyetem mellé, de több pozíciót látni ehhez kapcsolódóan. A turvend sem rossz, ha nagyon ez fogott meg, válaszd ezt! Anno engem sem a magas fizu vonzott felvételinél, hanem hogy szeressem azt, amit tanulok és majd utána csinálhatok. Rosszul nem jártam vele, csodásak voltak az egyetemi éveim és augusztus óta teljes állásban dolgozom palyakezdőként multinál, irodán és szeretem nagyon, de ezt a pozíciót sem a két szép szememért és az egyetemi kepzésemért nyertem el. Ha meglesz a nyelvvizsga (és egyúttal a diploma is), nálam is a Marketing msc játszik, egyetem alatt nagyon megfogott ez, illetve hasonlóban is dolgozom jelenleg :)


Sok sikert a választáshoz!

2020. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!