Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átsorolhatnak-e államilag...

Átsorolhatnak-e államilag támogatott képzésről önköltségesre?

Figyelt kérdés
Az SZE-re járok, ez a 3. félévem. Egyike vagyok azon keveseknek akiknek a tavaszi karanténhelyzet nem jött be, és rontott az átlagán. A helyzet úgy néz ki, hogy ha szarul jönnek ki a dolgaim, akkor a mostnai félév végére lehet hogy nem lesz meg a 36 kredit, csupán 32-34. Ez ugye azt jelentené hogy átraknak fizetősre, de én úgy hallottam, és olvastam itt más kérdések alatt, hogy elvileg csak nyáron van átsorolás, az őszi félévek végén nincs. Ennek örülnék nagyon, de biztosra szeretnék menni, ezért is kérdeztem meg itt. Illetve ha mégis átsorolhatnak most, milyen kilátásaim lehetnek? Szeretném az egyetemet folytatni, de nem feltétlen önköltséges formában. Át tudok esetleg jelentkezni másik államilag támogatott szakra? Ez esetben nem kell visszafizetnem a 3 támogatott évemet? Remélem valaki fel tud világosítani a dolgok menetéről, nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm.:)

2020. nov. 17. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Először is:


Ha nem passziváltattál előző félévben, akkor igen, nyáron van átsorolás (a keresztfélveseknek van télen).


Másodszor, ha átsorolnak, egyrészt egy év múlva ha nagyon jól teljesítesz, visszakerülhetsz államira (ezt ugye évente felülvizsgálják), másrészt kérhetsz részletfizetést, illetve önköltség csökkentést (nem tudom, nálatok hogy van, de érdemes lenne a tanulmányi és vizsgaszabályzatotokat elolvasnod, valamint az egyetem juttatási és téritési szabályzatát -vagy valami hasonló néven - én nyilván csak a saját egyetememről tudok nyilatkozni - SZTE, de nálunk így van.). Át jelentkezni át tudsz másik szakra, viszont csak emiatt felesleges lenne. Főleg, hogy nem is lehet olyan egyszerűen bármiről bármire átjelentkezni. Ha át is jelentkezel akkor is úgy van, hogy ha egy éven belül újra lesz jogviszonyod (újra egyetemre jársz - akár ugyanoda, akár máshova), akkor nem kell visszafizetned.

2020. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
átjelentkezni* (késő van már😅)
2020. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. TVSZ-t elolvastam, de semmi lényegeset nem találtam ezzel kapcsolatban, csak hogy mik a követelmények. (36 kredit, 3 egész átlag) Örülök akkor hogy most nem rakhatnak át, nem örültem volna ha így keresztbetesz ez a vírus dolog. Félre ne ért, nem úgy gondoltam az átjelentkezést, hogy legyen bármi csak hadd jarhássak támogatott szakra, csupán van egy másik szak ami még közel áll hozzám,és többé kevésbé megegyrzik a jelenlegivel. De akkor még nem gondolkodok ilyesmiket, meghúzom a vizsgáimat ahogy tudom, és jövőre is odeteszem magamat.:)
2020. nov. 18. 00:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! 😊 Ja akkor át tudsz jelentkezni, viszont ha jól tudom, így nem változik a támogatottsági státuszod, sőt, az sem biztos, hogy ha átjelentkezel, akkor a másik szakra át tudnak-e venni államira (attól függ, hogy van-e még hely), viszont utána minden gond nélkül ugyanúgy átkerülhetsz államira. Arra figyelj, hogy az átjelentkezéshez szükséges (ha ugyanazon az egyetemen mész másik szakra), legalább egy befejezett félév, valahova még bizonyos átlag is kellhet. Nem lesz gond. :)
2020. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!