Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolások! Hogyan viszony...

Középiskolások! Hogyan viszonyultok a digitális oktatáshoz?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Kicsit furának tartom(a mi esetünk miatt), de megértem a helyzetet. Én 13. osztályos vagyok most, de a cég jelezte(ők tartják a gyakorlati oktatás 90%-át), hogy igényt tartanak ránk, így egyik nap utazunk 3 órát, míg a másik nap otthon a gép előtt ülünk és ez megy hetekig.
2020. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem örülök neki, mert kevésbé tartom hatékonynak, de értelemszerűen megértem, hogy miért van rá szükség, mert nem vagyok hülye. Aggódom, hogy mi lesz, mert anyukámnak órát kell tartania, nekem meg órán kell lennem, és ezt valószínűleg nem fogja bírni a net se neki, se nekem. (Bár anyukám lehet bentről, az egyetemről fog tanítani.)


Talán (a tanáron kívül) én voltam az egyetlen, akit nem dobott fel az online oktatás bejelentése. Ők azért imádkoztak, hogy legyen minél előbb távoktatás, én meg reméltem, hogy legalább a téli szünetig kihúzzuk. Hát nem jött össze. Persze, a járvány szempontjából ez a logikus, de ettől még reméltem, hogy nem lesz rá szükség. De örülök, hogy legalább eddig be tudtunk menni.


Pozitív oldala is van, természetesen, például nem kell hallgatnom az osztálytársaim által nagyszünetben hallgatott zenének nevezett akármit.

Az oda- és visszautat kifejezetten szeretem, szóval még azt se tudom pozitívumként mondani.


Lehet néhányan furcsának tartanak ezért, de én szeretem az iskolát. És teljesen más az az érzés, mikor élőbe ott vagyunk, mint mikor egy képernyőn keresztül látom a tanárt (aki az iskolában lesz egyébként, mert szinte mindegyikük tanít alsóbbéveseket)


(10.-es vagyok)

2020. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nulladikosként kifejezetten nem vártam. A francia tanárom jelenleg nem tudja, hogy mit fog velünk csinálni, mert semmilyen téren nincs akkora tudásunk még, hogy tudjunk így is normálisan haladni. Plusz kolis vagyok, és nagyon sokat javított a közérzetemen, hogy este mindig le tudtam menni 1,5-2 órát beszélgetni a barátaimmal.
2020. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az osztályból egy max 2 ember várta. A többiek és én nem, mert végzősök vagyunk. És aki nincs benne ebbe a helyzetbe az nem tudja milyen rossz, hogy konkrétan kilátástalan az egésze. Azt sem tudjuk mikor mehetünk vissza, pedig még rengeteg dolgot kell megtanulnunk, ami új anyag. A tavalyiaknak egy picit jobb volt, mert ők már csak ismételte de mi mgé nem. Mi mgé rendesen anyagot veszünk és senki nem fogja fel, még a legtöbb tanár sem, hogy az nem tanítás "hogy na akkor kislányom másold be aztán küldj egy fotót, hogy bemásoltam", mert a legtöbb tanár ezt csinálta. Remélem idén más lesz, mert ez így minden lesz csak online oktatás nem.
2020. nov. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

A járvány szempontjából a lehető leglogikusabb döntés volt átállítani a középiskolákat és az egyetemeket digitális oktatásra, bár valóban aggasztó, hogy senki sem tudja, meddig kell kibírnunk ebben a felállásban, ami közel sem hibátlan (egyrészt nem mindenkinek adottak a technológiai feltételek, másrészt nem lehet száz százalékosan csalásbiztossá tenni a rendszert, emiatt a jegyek, átlagok is "hígulnak"). Valamint a diákok családi helyzete sem mindig idilli (alkoholista, hangos, agresszív, veszekvő szülők, kis ház, semmi személyes tér és még sorolhatnám...), ez pedig nagyban rá tudja nyomni a bélyegét a tanulmányi eredményeikre, csak sok helyen letojják ezt az igen fontos tényezőt...

Meg ugye a tanárok hozzáállása az órák megtartásához és a leckék küldéséhez sem mindig olyan kitűnő, a legtöbben csak beküldenek egy linket egy filmhez vagy cikkhez, feladnak hozzá valamilyen feladatsort, és ezzel le is van tudva minden tanári kötelezettségük, bár a másik oldal is legalább ennyire trehány tanulás terén, nem vesz részt azon a kevés órán, ami legalább meg van tartva, szétcsalja a dolgozatokat, nem csinál házi feladatokat (vagy csak nagy késéssel), szóval ahhoz, hogy működjön az online oktatás, ahhoz mindkét fél közös együttműködésére szükség van, különben mondhatnák azt is, hogy a félév végéig bezárják az iskolákat és instant évismétlés minden érintett évfolyamnak...

Tehát, összességében nem örülök a digitális oktatásra való átállásnak, azonban tudom, hogy ez volt a lehető leglogikusabb döntés a járvány kordában tartásának szempontjából, és őszintén remélem, hogy mihamarabb szemmel látható javulást hoz majd a döntés!


17/L

2020. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
4-es vagyok. Azzal, hogy logikus döntés egyet értünk, nem is azzal van a bajunk. Hanem talán inkább a tanárok hozzáállásával
2020. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Én nem örülök neki, mert nálunk nagyon szigorúan veszik már. (Ha nem leszel ott órán, akkor beírnak egy igazolatlant.)

Én hajlamos vagyok nagyon besavanyodni, ha nem vagyok társaságban.

2020. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
#7 jól is teszik, beírják igazolatlannak. Engem tavasszal is rettentően idegesített, hogy én ott voltam minden órán, más meg még azon ritka alkamakkor is csak visszahúzta a csoportot, mikor bent volt.
2020. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak mikor elmegy a neted nem ilyen egyszerű.
2020. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem a 7-esemben mi volt a lepontozható. Van jó és rossz válasz is?
2020. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!