Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni a...

Mennyire nehéz elvégezni a jogi kart az egyetemen?

Figyelt kérdés
Nekem mindig inkább a reál ment jobban mint a humán tárgyak, de a törit például szeretem és a jog is érdekel. Nem vagyok egy könnyen tanulós típus.. viszont mindenképp szeretnék egytemre menni.

2020. nov. 1. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
15%

Ha reális vagy, akkor inkább menj orvosira vagy mérnökire.

Egy humánus joghallgató

2020. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat kellett tanulni, volt tárgy, ami magolós volt, de az igazi jogi tárgyaknál a magolás nem elég.

Kell logika és lényeglátás is rendesen a jogászi szakmához.


Én fizika tagozatos gimiből mentem jogra, nagyon szerettem az egyetemet, de piszok nehéz volt minden vizsgaidőszak. Viszont ugyanúgy nehéz volt azoknak is, akik “humánosabbak”.


Akkor menj jogra (vagy orvosira, tanárira stb), ha valóban ezt szeretnéd csinálni, mert elhivatottság kell ahhoz, hogy jó szakember legyél.

2020. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!