Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy informatikai egyetemet?

Figyelt kérdés
Középszintű infó érettségi 4-essel, és 4 es középszintű matekkal

2017. dec. 28. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen adottságokkal nagyon nehéz lesz, főleg a matek miatt.
2017. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Matekbol még 4es érettségi melett is le lennék maradva ?
2017. dec. 28. 21:25
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Figyu, innen 90% fölötti emelt matekkal is simán kihullanak az emberek. Aki idejön, annak kb. 5 perc alatt kell tudnia egy közép matek érettségit hibátlanra megírnia, hogy egyáltalán legyen esélye.
2017. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Hozzáállás kérdése. Ha egyetemen odateszed magad, szorgalmas vagy, és mellette korrepokra is jársz (én gyengébb alapokkal biztos ezt csinálnám, meg sztem minden 3. ember így tesz) akkor hozható ha tényleg ezt akarod és érdekel is.
2017. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Lelkesedésem az lenne, de ha kevés a matematikai alapom hozzá akkor nem lenne értelme megpróbálni, nem igazán kaptam olyan erős oktatást középiskola alatt hogy emelt szinten tudjak sajnos érettségizni, viszont itthon gyakorlok sokat, így talán egy 4-est összehozok. Viszont amit a 2# hozzászóló irt az eléggé durva ahoz a szinthez ahol én most állok.
2017. dec. 28. 21:57
 6/21 anonim ***** válasza:
18%

Azért a 4-es közép érettségi lófütty.

Én anno úgy írtam 4-est hogy azt se tudtam mi van, kb 2 képletet tudtam:D

Meg készültem rá 4 év alatt 1 hónapot.


Másodjára ötöst írtam, úgy hogy tudtam is a dolgokat.

2017. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és azért nem olyan gáz...

Ha szereted a matekot, és középszinten nem vagy elveszve hozható biztos, mivel azért nem csak az végzi el aki emeltezett matekból.

Viszont nem hátrány ha tudsz deriválni, integrálni az biztos, és jól bánsz a mátrixokkal.

2017. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos ,hogy másképp csinálnám. Közép szintre is biztos már segítséget kérnék. Lehet az oktatással is bajt Youtube videókat is nézegetnék (vannak matekosak is), én ott valahogy mindent jobban megértettem mint anno a suliba. Valahogy érdekesebb volt. Továbbá programozós videókat is néznék a helyedben a neten. Alapokat vinned kell ebből is. De hát közép iskolás vagy úgy sincs más dolgod a jövőd megalapozásán kívül.


Élő példa: középiskolába lexartam a matekot (gyenge érettségim is lett), de ennek ellenére volt olyan mérnöki matek vizsga ahol súroltam a jeles szintet. Dehát ehhez rengeteg idő és kitartás kellett. Magától nem megy.


De fel is adhatod, ez csak rajtad múlik. Informatikán kívül még a villamos mérnökin is elgondolkodnék amúgy.

2017. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Ui: Itthon pár szakmán kívül maradnak a matekos egyetemi szakok meg a nyelvek. Ha ezek közül egyikbe se férsz bele akkor erős anyagi gondjaid lesznek sajnos.
2017. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És az nem lesz kevés ha csak középszintű informatika érettségit csinálok?
2017. dec. 28. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!