Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy informatikai egyetemet?

Figyelt kérdés
Középszintű infó érettségi 4-essel, és 4 es középszintű matekkal

2017. dec. 28. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Meg attól függ melyik egyetem. Én bme viken vagyok, az évfolyamomra felvettek 100%-a emelt matekkal jött, és így is hullanak analízisből rendesen.
2017. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Youtubon egyébként szoktam nézni a " theHUNtutorials " matekos videókat kb 80-85 db van fent. A mateking-ez szoktam nézni érettségi feladatok gyakorlásánál. Tudnál esetleg mondani ezekhez kapcsolodo csatornát?
2017. dec. 28. 23:10
 13/21 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetemre
2017. dec. 28. 23:11
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az informatika az a terület ahol pont senkit nem fog érdekelni, hogy melyik egyetemen végeztél. Szerintem elő sem kerül a diploma a munkáltatónál.


Vagy tudod a dolgokat (meg tudod oldani a felvételi tesztet) vagy sem. Vidéki egyetemekre meg közép érettségi elég mindenből.

2017. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
És a miskolci egyetem az inkább gyarolat vagy elméleti oktatás felé orientál?
2017. dec. 29. 09:30
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hülyeség ez a gyakorlat elmélet...

Most ha azt mondják hogy inkább gyakorlat az azt jelenti hogy mondjuk a 120 oldal helyett 100 at kell tudni.


BME, elte és más között van különbség, de másban nehogy azt hidd hogy akkora az elmélet/gyakorlat arány

2017. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A valóság az az hogy tök mindegy hogy hol végzed, azon fog múlni hogy milyen programozó leszel hogy mennyit vagy hajlandó órákon kívül belefektetni. Diploma nélkül is programoznak rengetegen.
2017. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a százalék egyedül a felvételinél számít, igazából a tudás a lényeg és ahogyan bekerülsz az egyetemre onnantól kezdve, már az számít inkább, hogy mennyire teszed oda magadat és mennyi energiát fektetsz bele, mennyit tanulsz. Ennek később a munkavállalásnál is lesz szerepe, mert diplomája már mindenkinek van (szerintem már annyira rangsorolni sem lehet az egyetemek között), ezért egyre inkább azt nézik, hogy te ezen felül milyen pluszt tudsz felmutatni. Szerintem ez szinte minden szaknál így van.

Mi középsuliban emelt matek infósok voltunk (egyetemi tananyagot is tanultunk). Én végül más irányba tanultam tovább, mindkét tárgyból csak középszintűt tettem, ötösre. Ugyanakkor voltak osztálytársaim, akik kettes és hármas közép matekkal mentek mérnökinfóra, most ott tanulnak és nagyon szeretik, jól is megy nekik. Tehát önmagában nem a jegy számít, én a közép matek érettségimmel is tudok deriválni

2017. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

18. Vagyok véletlenül elküldtem


Szóval én a közép matek érettségimmel is tudok pl. deriválni, integrálni, ahogyan azok az osztálytársaim is, akink kettesre érettségiztek. Azért sokan ekkor, 18 évesen még nem veszik komolyan, a legtöbb infós szakra nem is túl magas a ponthatár, úgyhogy nem kell csoda érettségiket írni, sokan lazán veszik a dolgokat és elhülyéskedik... Simán lehet, hogy később megkomolyodsz és oda is teszed magadat. Volt osztálytársam, aki nagyon okos volt, versenyekre járt, de borzasztó lusta volt és nem volt hajlandó leülni tanulni, ezért minden tárgyból kettes, hármas volt, most ő is mérnökinformatikusnak tanul... Míg van olyan ismerősöm is, aki kitűnő volt közép matekon és most egy gazdasági szakon vért izzad, mert nem megy neki...Úgyhogy ez nagyon sok mindenen múlik, még simán van esélyed.

2017. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel idén felvételizek én is ilyen szakra (mérnökinfó) már egy ideje gyűröm a témát és faggatom az ismerősöket. :) Van, aki közép matekkal és közép infóval érkezett, egyenesben elvégezte a 3,5 éves képzést úgy, hogy nem szakadt bele és nem is volt zseni. Hozzáállás kérdése. Az alapokat fontos érteni, illetve ha nem is teszel emeltet, matekból érdemes tudni az emeltes részt (deriválás és társai) ezt szeretik ledarálni a hallgatóknak, ami nem túl szerencsés, ha akkor látsz ilyesmit először. A programozást és az infós részt tudtommal mindenhol szép részletesen, az alapoktól kezdik. A baj azzal van, hogy az emeltesek előszeretettel becsülik alá a tananyagot és kezdik el skipelni az órára járást, mikor látják, hogy ja, ezt már tanulták, vagy legalábbis ilyesmit... Könnyű az embernek elengedni magát, főleg egy olyan egyetemen, ahol hatalmas, gyönyörű kampusz van és rengeteg diák, rengeteg bulival...


Nem az számít, milyen szintű érettségivel érkeztél, hanem hogy mit tudsz és mennyit vagy hajlandó megtenni azért, hogy megértsd az alapokat (és majd a többit). Nagyon klassz videók vannak a neten infóból is, matekból is, ezeket kell gyűrni azért. És belerázódni a megoldósdiba úgy, hogy rutinszerűen, gyorsan tudd végezni.


Ha tudnánk, hogy mit szúrtál el, ami miatt négyes lett, akkor jobban tudnánk segíteni, hogy mire kellene figyelned, így csak ennyit tudok mondani.


Tudom és sejtem, hogy nagyon nehéz egy ilyen szak. Én is félek tőle. De az ismerőseim, akik ilyen helyen tanultak, vagy még tanulnak, szinte egybecsengően azt tudják mondani, hogy a legtöbb nyivákolás arról, hogy mindenki csúszik és megbukik, anélkül, hogy tehetne róla, a-lap-ta-lan. Nem kell elengedni magadat a szorgalmi időszak elején, hanem az első perctől kezdve kell készülni óráról órára, ha valami elakadás van, akkor meg azonnal segítséget kérni, ennyi szerintük a nagy titok.:) Én bízom bennük.

2017. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!