Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri továbbtanulni?

Megéri továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyről azt hallom, szakmával, okj végzettségel közelítik a milliós fizetést/bevételt sokan. És azért valljuk be, egy jól kereső mérnöki fizetés itthon, amihez talán kell 5-10 év tapasztalat.


Megéri egyetemen kínlódni fél évtizedet, hogy utána 200 körül keress?


Amk sokkal jobban zavar, hogy a magas pozíció a lelkedet kívánja, se szabadság, se hétvége, semmi...


2020. okt. 10. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Miért kérdezed meg minden nap? Menj kőművesnek, ha csak a pénz számít! De aztán ne nekünk sírj majd, hogy 40 évesen nem tudsz lehajolni bekötni a cipőfűződ!
2020. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ez ugyanaz a kérdező, aki két naponta kifejti, miért rossz és felesleges az egyetem és miért jó a szakmunkás élet?


Ha nem kell a diploma, akkor menj nyugodtan szakmunkásnak.

2020. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most kérdezem meg először, okostónik. Lehet nektek ez az életetek, hogy egész nap a GYK-t bújjátok, én nem ezt figyelem.


Jesszusom

2020. okt. 10. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha már felmerül benned ez a kérdés akkor ne menj egyetemre.


Én jelenleg mesterképzést csinálok, 23 vagyok, dolgozok 6 éve suli mellett. Elég sok pénzt össze is tudtam már gyűjteni suli mellett. 25 leszek mire végzek és lesz két diplomám amiből az egyik mester. Ezen kívül van egy felsőfokú nyelvvizsgám angolból. Gyakorlatot végzek egy nagyon jó cégnél, homeofficeban, olyan bérért ami sok főállású bért is ver.


Előre tervezek, már most azon agyalok mi legyen jövőre, illetve végzés után, stb.


Fel lehet így is fogni, mint egy ugródeszkát és hajtani. Azonban lehet úgy is csinálni mint sokan hogy tesznek az egészre, járnak egyetemre mert kell valami papír de tulajdonképpen fogalmuk sincs arról hogy mit tanulnak és arról sem hogy mit akarnak az egésztől.


Ezek alapján azt tudom neked javasolni hogy ha még van időd dönteni, akkor mindenképp úgy dönts hogy 100%-ig biztos vagy abban hogy mit akarsz csinálni.

2020. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már elvégeztem egy egyetemet, folyamatban a másik....


Az hogy ez a gondolatom, az nyilván abból adódik, hogy látom x. ismerőst, aki 2 sort képtelen normálisan leírni, és (elmondásuk szerint) sokat keresnek. Ezzel nincs bajom, a szakmámban viszont nem tudom elfogadni, hogy teljesen kiszámíthatatlan, és a hétvégémet meg az egész életemet erre kellene áldozni... szemben egy szakmával, ahol letolod a napi 8+/- x órát, utána lehet menni bárhová...

2020. okt. 10. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Aki haza visz annyit, az magánvállalkozó, ért a szakmájához és van egy jó kapcsolati rendszere, szóval ők nagyon nem az átlag kategória. Egy alkalmazottként diploma nélkül soha nem fogsz ennyit keresni, de az is tény. Viszont ettől függetlenül 300-350-et lazán haza vihetsz úgy is, ha valóban megtanulod a szakmád, ami sok diplomás bérnél azért jóval több.


Amúgy én erősen ajánlom, hogy elsőnek nézd meg, milyen szakma érdekelne. Mert ha van olyam szakma, amit egy álom lenne neked csinálni, akkor tegyél meg érte mindent, mert életed végéig bánni fogod különben, még ha 10 évet is kéne tanulnod, akkor is!

2020. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mit hozol ki belőle.
2020. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!