Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallgatók érdekképviselete?

Hallgatók érdekképviselete?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok (jelenleg táv és hibrid oktatás van nálunk, megtartásának módjáról és feltételeiről rektori rendelet rendelkezik).


Az egyik oktatómmal lenne problémám és gondolkodom az érdekképviseleten vagy mediátor bevonásán a konfliktus elrendezésére (online hallgatóként hátrány ért, mert nem közvetítette az órát és a teljesítés se biztos, mert nem teszi elérhetővé az ehhez szükséges anyagot).


Mik a lehetőségei ilyenkor az embernek? A HÖK hatékonyan tud fellépni, hogy mindenki elégedett legyen és ne érjen hátrány a tanulmányaimban a későbbiekben?



2020. okt. 9. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A HÖK megkéri az oktatót, hogy tegyen közzé anyagot, ennyit tudnak tenni. Ha nem tesz közzé és emiatt nem teljesíthető tárgy, akkor majd legközelebbi alkalommal újra felveszitek.
2020. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy ez így működik.


Olyan válaszát is várom, akik már voltak hasonló helyzetben.

2020. okt. 9. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ex-HÖK-ösként én indítottam hasonlóért eljérést egy oktató ellen, és megnyertem. Szóval igen, nyugodtan keresd fel a HÖK-öt, ha becsülettel végzik a munkájukat, megteszik a tőlük telhetőt. Ha nem erről híresek, akkor mehet alevél az oktatási dékánhelyettesnek.
2020. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2: Nem fognak átengedni a tárgyból anélkül, hogy bizonyítanád a tudásodat. Mivel az oktató nem ad tananyagot a leírásod szerint, így nem tudod megcsinálni a tárgyat, tehát vagy összeszedi magát az oktató vagy így jártál, legközelebb megpróbálod újra. Maximum olyanok jöhetnek szóba, hogy leadják neked a tárgyat, így nem kell fizetni a nem teljesítés miatt vagy esetleg kapsz másik oktatót, ha több csoport van.
2020. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
4-es Nem erről van szó. A tanárnak kötelessége biztosítania a tárgy teljesítéséhez szükséges anyagot az online hallgatóknak is (hibrid óra, vázlat, forrás, konzultáció stb. bármilyen módon). Nem érhet valakit hátrány emiatt.
2020. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5: Kötelessége nyilván, de ha nem biztosítja, akkor nem írhatnak be a hallgatónak találomra osztályzatot. Ezt hívják sakk-mattnak. Ilyenkor arra lehet rámenni, hogy legalább kifizetni ne kelljen a teljesítetlen tárgyat. Esetleg ha szűrőszint miatt probléma, akkor arra is egy jó indok.
2020. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A helyzet az, hogy tavasszal akkretitálni szeretnék. Így nem nagyon szeretném tologatni magam előtt ezt az órát, ha nem muszáj és annyi konfliktust szeretnék felvállalni ebben a kérdésben, amit feltétlen szükséges.


Eddig még szerencsére nem nagyon találkoztam ezen az egyetemen ilyen problémával (egy, két idősebb professzorral fordult elő, hogy nehezebben adaptálták a távoktatást, vagy a könyvüket akarták meg vetetni, mert csak úgy lehet teljesíteni a kurzust...).


Próbálok diplomatikus lenni az ügyben, de nem egyszerű. Az egyik HÖK-ös hallgató tanácsát fogom majd előzetesen kikérni.


Mert ezt így nagyon nem érzem fair-nek, hogy fizetem a tandíjat, gyakorkatilag kimaradtam, kimaradok a kurzusról és van egy határidő, amire az óra anyagából kellene beadandót készíteni.

2020. okt. 9. 23:39
 8/10 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

Olyan nem jöhet szóba, hogy feletted járó/végzett személytől kéred el az anyagot. Vagy idén indult először ez a kurzus?


Nyugodtan intézkedj, a HÖK-nek és/vagy az oktatási dékánhelyettesnek kötelessége megőrizni az anonimitsodat, neked ebből nem származhat hátrányod, csak jelezd a problémát.


Valószínűsítem, hogy a rektori rendelet rendelkezik arról is, hogy NEM érheti hátrány a hallgatót az online oktatás miatt, és az oktatónak pedig KÖTELESSÉGE biztosítani a megfelelő tananyagot a teljesítéshez.


Nettó badarság, amit itt az egyik hozzászóló hajt, hogy akkor engedd el, és nem lesz teljesített a tárgyad. Ilyet nem csinálhat egy egyetemi oktató, meg vannak a kötelezettségei neki is, és ha nem így cselekszik felsőbb felszólítás ellenére is, akor ő üti meg a bokáját. Csak jelezd valakinek az incidenst (HÖK, dékán, dékánhelyettes, ha van, akkor akár évfolyamfelelős, tanulmányi szolgálat, jogsegély szolgálat). Nem tudom, hol tanulsz, de biztosan megvan a te egyetemeden is a megfelelő szervezet erre, GYK-n nem lesz megoldása ennek.

2020. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nettó badarság, amit itt az egyik hozzászóló hajt"

Jó, akkor higgyetek amit akartok. Az oktató lehet olyan gy.kér is, hogy az utolsó hónapban pótolja csak az anyagot. Ja, hogy az nem elég az anyag feldolgozásához és nem fog tudni felkészülni a vizsgára? Hát akkor így járt, az oktató eleget tett a kötelességének. Ez így működik a valóságban.


És egy szóval sem mondtam, hogy ne tegyen panaszt, de számítani kell erre is.


Még egy példa, egy meg nem nevezett egyetemről: Az oktató pót-pót-zh-t hirdetett meg, de senkit nem kérdezett meg róla, hogy mikor legyen. Egy tanórára tette rá és a zh előtt fél órával küldött emailt róla, hogy lehet menni. Nyilván senki nem ment el. Utána felháborodottan írta az emailt, hogy senkit nem érdekel a tárgya, viseljük a következményeit. Igen, vannak ilyen oktatók.

2020. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, érthető, hogy vannak ilyen oktatók, de ennél panaszt kellett volna tennetek, ugyanis én pl. Szegeden tanultam, és a mi tanulmányi és vizsgaszabályzatunkban is benne van, hogy minimum 3 nappal a számonkérés előtt be kell annak időpontját jelenteni. A fél óra az oktató részéről is nonszzensz. Feltételezem, hogy ez a képzőhelyek túlnyomó többségén jellemző elvárás az oktatók felé. Panasz után nem merne az állásával játszani senki sem.


Arról azért ne feledkezzünk meg, hogy még ha utolsó hónapban is tölti fel a tananyagot, a vizsgaidőszak akkor is másfél hónapig tart. Én gyógyszerészetet tanultam, és egész szorgalmi időszakban tele voltunk gyakorlati zh-kkal, az elméleti anyagot időm sem volt előkeresni, nemhogy előre készülni a vizsgaidőszakos számonkérésekre, mégis elvégeztem, pedig a tantárgyak túlnyomó többségben a gyakorlati anyagnak köze sem volt a kollokvimokon és szigorlatokon számonkért anyaghoz. Tehát ha feltölti a szorgalmi időszak végéig, akkor igen, hivatalosan járt el. Ellenben ha év közben számon is kér ebből az anyagból, akkor a számonkérés előtt köteles a hallgatók rendelkezésére bocsátani azt. Az az oktató, aki ennyire nem képes, azt meg kell fegyelmezni, ami a hallgatói részről annyiban kimerül, hogy szóltok az illetékeseknek, hogy intézkedjenek az ügyben.


Persze ha ezt csak némán elfogadja az évfolyam, akkor tényleg kijelenthető, hogy így jártak. De elvileg már mindenki felnőtt, és elvárt lenne, hogy ennyi idősen kiálljanak mások igazságtalansága ellen, legfőképp akkor, ha ennek hiányában saját kárt okozna a csendben maradás.

2020. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!