Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulmányi ösztöndíjba beleszá...

Tanulmányi ösztöndíjba beleszámít a szabadon választható tantárgy is?

Figyelt kérdés
Alapból gondolom igen. Viszont ez egy olyan tárgy, amire csak 3 kreditet kapunk, jegyet nem.
2020. okt. 1. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Jegy nélkül nem kaphatsz kreditet...

2. Nálunk egy bizonyos mértékig számít bele, hogy pontosan hány kreditnyi, az attól függ, abban a félévben mennyi a kötelezően előírt kredit.

3. Nézd meg a TVSZ-ben.

2020. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt előző félévben ilyen szabadon választható tárgyam.

2 kredites volt és én sem kaptam rá jegyet (1-estől 5-ösig), csak 2 féle osztályzat volt: megfelelt vagy nem felelt meg.


Nem tudom, hogy számít-e de én a kötelező 30 krediten felül vettem ezt fel, így 32 kreditet teljesítettem abban a félévben.


Nekem az átlagomba egyáltalán nem számolták bele (Neptun-ban néztem), így gondolom az ösztöndíjba se fogják, bár kategóriában amúgy sem vinne feljebb engem, szóval nekem mindegy.


Bár azért érdekes volt nekem is, hogy nem került bele az átlagomba, hogy miért volt pontosan nem tudom. Én elolvastam az egyetemem oldalán található anyagokat (ME) és semmi érdemes információt nem találtam róla.

2020. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!