Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik karra és...

Szerintetek melyik karra és ott milyen szakra járnak azok, akik gakran jönnek ilyennel?

Figyelt kérdés
Elvégezném xy-t, ha lenne egy szabad hétvégém. Konkrét egyetem, kar, szak. Kinek mi jut eszébe 1xre?

2020. szept. 28. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A BME-sek szokták ezt mondani a Corvinusról. Csak aztán egyetem után jön az első pofára esés, amikor a BME-s frissdiplomás alig keres többet, mint a BME-s. A valódi csodálkozás viszont majd akkor lesz, ha 5-6 év tapasztalat után a multik fizetéseit meghallják.
2020. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ajaj nem fizetésről beszéltem, hanem nehézségről. Szakot nem írtál, van 8.
2020. szept. 28. 14:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusos vagyok (nemzetközi gazdálkodás), vannak BME-s barátaim. Tény, hogy a BME jóval nehezebb (mármint a mérnöki szakok) mint a legtöbb corvinusos szak. Ez szokott az alapja lenni ennek a viccnek, illetve az, hogy ebből következőleg a corvinusosoknak több a szabadideje, mert nem kell annyira hajtani az egyetemen (nem véletlen, hogy mi is sokszor szabadidőközpontnak hívjuk).

Az én BME-s barátaim is szoktak ezzel hülyéskedni, de én nem veszem ezt rossz néven (kérdező egy kicsit mintha sértett lennél, legalábbis nekem az jött le).

2020. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Amikor én jártam oda bő 10 éve, akkor nagyon komolyan vette ezt a BME. Előfordult, hogy átjöttek a Corvinus környéki kocsmákba is beszólogatni, néha lökdösésig, fenyegetőzésig fajult az egész. Én ezekből mindig igyekeztem kimaradni, de már idegesítő volt, hogy egy sört nem lehetett meginni békében, mert mindig megjelent egy műegyetemes csoport. Nekem is voltak/vannak BME-n végzett barátaim, ők normálisak, de ők is rácsodálkoztak, hogy amíg én tök lazán vehettem az egyetemet, addig ők végig szívtak, mégis sokkal jobbak a lehetőségeim, mint nekik.


Elvileg mostanra ez visszább hagyott és átment a #3-as által mondott barátságos piszkálódásba, ami rendben is van. Valóban a nehézség az alapja, de az szerintem a BME túlnehezítettségéből és az oktatók szívatásaiból fakad.


Azért nem írtam szakot egyébként, mert a BME ezt a Corvinus bármely szakára mondják.

2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sértett vagyok, mert 3 komment jött és 1 szakot nem neveztetek meg! Érdekel, hogy mire tippeltek! Amúgy BME-s vagyok. Persze BME szak érdekel. Melyik szakunkkal kapcsolatban vannak rossz tapasztalatok. :D
2020. szept. 28. 19:51
 6/16 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam le, hogy a BME-sek a Corvinus bármely szakára ezt mondják.
2020. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Közben most esett le, hogy azt várod, hogy honnan mondják. A BME GTK karán kívül bármely karáról és szakjáról szokták mondani.
2020. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Pedig a BME GTK is nehezebb mint a BCE GTK. Jó de van olyan kar, ami legelőször eszébe jut valakinek tőlünk, vagy nincs?
2020. szept. 28. 21:05
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nehezebb, de az ott végzettek semmivel sincsenek előnyben a BCE-n végzettekhez képest. Mondjuk ha nem évtizedekkel ezelőtt írt könyvekből tanítanának, akkor ez változhatna.


Nincs olyan kar, ami először jut eszembe.

2020. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert valamiért sokan a VIK re asszociálnak, akkor itt nem.
2020. szept. 28. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!