Mikor fog a kormány cselekedni?
Valóban, középiskolás, sőt felső tagozatos otthon tud maradni egyedül. Akkor nézzük meg abból a szempontból: az online oktatás kudarc volt a legtöbb helyen. A vírus jelen lesz már velünk örökre, csak egy idő után beszelidül majd az influenza vírusok sorába (pláne ha a média abbahagyná a riogatást). Akkor mostantól sehol se nyisson ki egy iskola se? A végzősek, azok a szakok ahol erős jelenlétet igényel a gyakorlatok miatt, ne működjenek? Vagy kapjanak úgy papírt a tanulók, hogy amúgy nem felelnek meg a kimeneti követelményeknek, de most ilyen helyzet van?
Vegyük az én példámat: végzős orvostanhallgató vagyok, lehet úgy fogok diplomát kapni hogy 1,5 évig nem láttam beteget. Ez azért elég szégyen. Nem lehet mindent (sőt, inkább csak keveset!) megtanulni könyvekből. Hányan mennétek úgy orvoshoz majd a jövőben, hogy nem tudja hogy nyúljon a beteghez, mert éppen COVID volt 2-3 évig? Ez nem járható út.
Akármilyen csúnyán is hangzik, de az emberi életnek van egy pénzben kifejezhető értéke. Van az a pillanat, amikor a kormány el fogja engedni a beteg, idős embereket. Ez így nagyon durván hangzik, de ez lesz a valóság. Egy ember egy gazdaságban csak addig számít, ameddig tud termelni. Egy nyugdíjas vagy beteg ember csak viszi a pénzt, különösen ha nincs remény a gyógyulásra.
Az amit te mondasz az igaz is meg nem is 11-es.
A kormány tényleg hajlandó a beteg és idős embereket beáldozni, de ez attól még nem helyes.
Ha talán a tőkésektől egy pár forrást elvonnának, főleg a Fidesz-oligarcháktól, máris jobb lenne a helyzet és könnyebb lenne dolgokat finanszírozni.
#12 valóban, de egy egyszerű egészséggazdasági helyzet.
Van egy véges számű EÜ kapacitás, ha ez megtelik, protokollok és józan ész alapján azok fogják kapni az ágyat (és az intenzív terapiát) akinek van remény a gyógyulásra és hosszú egészségben eltöltött évekre. Ez mindennapos a kórházi gyakorlatban. Például egy IV. stádiumú daganatos, haldokló beteget nem fog felvenni az intenzív osztály, mert nem várható tőle eredményes javulás. Ellenben egy 30 éves, tüdőgyulladásossal, a terápiának köszönhetően fel fog épülni. Abba most nem megyek bele, hogy lehetne nagyobb a kapacitás, több szakemberrel stb.
Előző vagyok: Sőt létezik katasztrófa orvostan, (amikor aránytalanság áll fenn az ellátók és az ellátandók között, legyen az buszbaleset vagy egy járvány) amikor kézzel foghatóan, 4+1 kategóriába sorolják az betegeket/sérülteket.
Halott
T1 (Életveszélyes)
T2 (Középsúlyos)
T3 (Könnyű)
T4 (menthetetlen)
Katasztrófa helyzetben a T4-eseket otthagyják, ha jut idő rájuk, akkor foglalkoznak velük. De inkább megmentesz 3 T1-est, mint hogy egy olyan T4-estbe pakolod az eröforrást és a pénzt, aki aztán nem is biztos, hogy (leggondosabb kezelés ellenére) túléli.
Ez persze logikus, nem tagadom.
De ha forrás kell, akkor a tőkésosztálytól lehet a leghatékonyabban elvonni anélkül hogy nagyobb károkat okozna... Csak az a gond hogy ez az ország a szétbarmiolt szakszervezetekre és az olcsó munkaerőre épül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!