Ezt a szabályzatot mégis hogy gondolták?
Arra gondolok, hogy általános és középiskolákban, az 50 és 90 m2 közötti területű tantermekben hogyan fognak 30 fős osztályok elférni?
Ugyanis gondolkodjunk már, tételezzük fel, hogy van 50 m2-es tanterem, abból viszont csak 36 m2 mert a tanári asztal, az esetleges projektor vagy tábla, a nyitott ablakok és a radiátorok is területet igényelnek (na jó a raidátor annyira nem meg a nyitott ablak sem de a tábla meg a tanári asztal és környéke biztosan), szóval ez azt jelenti, hogy egy gyerekre kb. 1,2 m2 jut, pedig egy gyereknek kéne legalább 2 m2 ahhoz, hogy a másfél méteres táv be legyen tartva.
De még ha a tanteremben be lehet tartani, ott van még a folyosó meg a tömegközlekedési eszközök.
Ha meg valaki viszont azt találja ki, hogy akkor viseljünk maszkot, először azzal viseltetném ezt a nyavalyát 7 óra hosszán át. Inkább lenne megint digitális oktatás mint ez a szar, abban legalább önszorgalommal lehet tanulni is és nem kell korán kelni a busz miatt.
"rra gondolok, hogy általános és középiskolákban, az 50 és 90 m2 közötti területű tantermekben hogyan fognak 30 fős osztályok elférni?"
Nyilatkozott a tárca, hogy ez még szervezés alatt.
Az igazgató dönti el a helyi adottságok alapján, hogy
megosztott órákat tartanak-e, s hogy mely órákat
tartják pl. online, s melyeket másképpen.
Elképzelhető, hogy az oktatás módszere hibrid lesz: átmenet a személyes és virtuális oktatás között.
Minden szabály annyit ér amennyire be lehet tartani.
A vírus nem támad 500 fő alatti rendezvényeken, stadionokban, koncerteken, éttermekben, sörözőkben, tömegközlekedési eszközökön, a strandon, piacokon, a gyárakban, munkahelyeken, a tömött Duna parton (elméletileg mindenhol be kell, hogy tartsák a 1,5 méteres távolságtartást és maszkviselést, de csak nagyon kevesen tartják be), de az iskolákban rögtön lecsap. Szerinted ez mennyire életszerű?
Pedig könnyen kivitelezhető, sőt, már lépéseket is tett az EMMI; az emeletes ágy mintájára minden iskolában emeletes padokat fognak elhelyezni, így horizontális és vertikális irányban is képesek lesznek a 1,5-2 méteres távolságot betartani.
Az újonnan kifejlesztett bútort iskolai magasles néven meg is lehet tekinteni az interneten.
"De még ha a tanteremben be lehet tartani, ott van még a folyosó meg a tömegközlekedési eszközök."
Meg a tanári szoba...
Azért, hogy a tanár leadja az órát, nem kell a személyes jelenlét a XXI. században, én már korábban is mondtam; rengeteg idő megy el azzal, hogy a gyerekek utaznak az iskolába és onnan haza, azt az időt hatékonyan fel lehetne használni, ráadásul az utazás fárasztó is.
A számonkérést meg lehetne úgy oldani, hogy amikor azt mondják a tanárok, akkor bemenni az iskolába, havi pár alkalommal elég is lenne. Vagy úgy, hogy félévi/év végi vizsga minden tárgyból, és akkor csak 1-2 nap lenne egész évben.
Ha pedig a szocializációval jövünk, azt is meg lehet oldani; az iskola szervezhetne különféle eseményeket, kirándulásokat, stb., függetlenül a vírushelyzettől.
9-es: Az utazásról pont azt írtad le amit gondolok.
Egyszerűen, amit a reggeli utazással tölt a diák, azt lehet alvással is tölteni, a délutáni utazás "kiesése" pedig humanizálja a középiskolákban azt, ha napi 7 tanóra van, és máris nem du. fél 4-kor hanem du. negyed 3-kor van vége a napnak, és akár este fél 11-ig is fent tud lenni a diák, mivel másnap nem kell 5 és fél 7 között felkelni, hanem csak 7 és fél 8 között.
Meg azt vettem észre, hogy a digitális oktatással kapcsolatban szinte csak a helybeliek panaszkodtak... A bejárósok, köztük én is, valamiért nem utáltuk annyira, max. az utolsó 2-3 hetet.
Egy hibrid oktatás középiskolákban már működne, és ezzel a helyhiányokat is ki lehetne küszöbölni. (sok iskolában ugyanis nem is a tanárokból van kevés hanem a tantermekből)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!