Ki fogja vállalni a felelősséget azért, ha elindul szeptemberben az oktatás és egy diák mondjuk súlyos állapotba kerül koronavírus miatt?
Ha szeptemberben elindul a felsőoktatás, akkor rengetegen fognak Budapestre özönleni, akik eddig esetleg távol maradtak a fővárostól. Ahhoz, hogy teljesítve legyenek a tárgyak ugyebár sok oktató jelenléti követelményt is fog majd állítani, hiszen a legtöbb helyen a gyakorlatok látogathatóak lesznek. Vagy ha nem is állít, úgy lehet csak a tananyagot elsajátítani, ha bejár az ember.
És bár kicsi az esély a fiatalok megbetegedésére, ki fogja azért vállalni a felelősséget, ha valaki elkapja a vírust és esetleg komolyabb betegsége alakul ki, ne adj Isten meghal?
De ezt honnan jött a sok jó embernek, hogy a fiatalok kisebb eséllyel kapják el, mint az idősebbek?
Ezt nem tudom felfogni.
Ugyanúgy elkaphatják a fiatalok, kicsi gyerekek is és ugyanúgy lehetnek maradandó szövődményei, következményei is, mint 60 felett. Annyi, hogy a fiatal szervezet TALÁN jobban viseli a kórt.
Van baj ezzel a fura berögzödéssel, hogy CSAK azok halnak bele a koronába, akik már AMÚGY is meghaltak volna pár hónapon belül (mert idősek, krónikus betegek).
Kérdésedre: nem tudom. Én is egyetemista vagyok. Nagyon sokan járunk oda és sok a külföldi hallgató. Nem tudni, még mi lesz. ÉN nagyon nem támogatom ebben a helyzetben a bejárást.
#1 teljesen jól mondja. Miért vállalna valaki a felelőséget ezért? Ha elvissz az árvíz azért se vállalnak felelőséget.
A "fiatalabbakról":(6-18 év között): Ha a szülő félti a gyereket (általános/középiskolás),akkor elmegy és kér egyéni tanrendet a gyermeke számára.(már magántanulóság nincs 20/21-es tanévben, tavaly bejelentették). Egyetemen nem tudom, hogy mennek a dolgok.
Mindenkinek saját magának kell döntenie, hogy fél vagy sem. Én nem fogok otthon ülni 9 hónapot(technikusi évem), mert féljek a vírustól. Bárhol elkaphatom nem csak az iskolában, hanem a boltban, orvosnál, vérvételen, étteremben stb..
6; Ez kb. olyan felfogás, minthogy mindenhol 100-zal mész a kocsival, mert úgyis egyszer meghalsz, minek óvatosan vezetni...
Pont az a lényeg, hogy a vírusfertőzés lehetőségeit korlátozzuk (példának okáért a maszkhasználattal, de gondolom szerinted ez is felesleges, mert nincs rajtad 0-24-ben, úgyhogy akármikor elkaphatod, amikor nincs rajtad). A másik pedig, hogy bármennyire is istenítve van az egészségügy, biztosan bedől, ha egyszerre 20.000 súlyos állapotú koronavírusos embert kellene valahogy elrakni.
#7 Én használom mindenhol a maszkot(van nálam több is) még az utcán is, ha van az 5m környezetembe ember. Tartom mindenhol a távolságot, rendszeresen fertőtlenítem a kezem. Ha betegnek érzem magam elvonulok önkéntes karantéba. A javasolt dolgokat betartom, így én nem fogok otthon "rettegni", hogy mi lesz nem vagyok én konteohívő és/vagy a hírekbe nézzem az aktuális dolgokat másodpercenként. Nem szándékozok saját magamat lelkileg beteggé tenni emiatt. Azok akik sz*r az egészre ne az én gondom legyen. Mindenkinek a saját maga felelőssége ez, ha nem érdekelte akkor később ne sírjon, hogy beteg lett. Én betartom, a három utcával lévő 80 éves Pisti bácsika meg nem. Ezzel nem lehet mit csinálni, de nem lehet lezárni hónapokra egy országot a sok trehány ember miatt. Emellett nem lehet évekig parkoló pályára tenni az életünket, mert nincs vakcina. Nem fog még 1-1,5 évig várni rám az élet, de senki másra se.
Az egészségüggyel kapcsolatosan, HA az emberek legalább a rohadt boltban/orvosnál vagy bárhol ahol sokan vannak felvennék a maszkot vagy távolságot tartanának a strandokon(nem egymás hátán napozni) akkor csökkenteni lehetne a fertőzésveszélyt. Be kellene tartatni a szabályokat és x. büntetés után rá jönnének, hogy hoppá még is fel kell venni azt a maszkot, meg kell tartani a 1,5-2m távolságot stb.. A kötelező maszkhasználat a boltban jól hangzik, de a kutyát se érdekli, hogy betartatják-e vagy sem. +1 felesleges rendelet az egész. A ló túloldalára se kell átesni a 20 ezer "súlyos állapotú" fővel, mert eddig kb 5 ezer fertőzöttet találtak(Abból se volt mindenki súlyos állapotú), azt sem minden városban/faluban. Nem USA-ban meg ilyen helyeken élünk, ahol több száz millió lakos él egymás hegyén hátán és mindenki mindenhova utazgat, hogy összeszedjék a különböző betegségeket.
Aki fél/nem akar így menni iskolába stb baja van kérje azt a rohadt egyéni tanrendet. Ilyen esetben megadnák biztos, nálunk már szóltak is, hogy van lehetőség. Emellett én és még egy rakadt csoporttársam pont olyan szakmát tanulunk amit a gép előtt ülve nem lehet elsajátítani. Vigyem haza azt a 5-6 20-30 kgos kb 40 éves gépeket és majd minden héten cserélgetjük? Lehetne használni az iskolába is, ha fertőtlenítjük őket és kisebb csoportokban dolgozunk. Érettséginél is müködött hetekig, nem halt bele senki, hogy egy levegőt kellett szívni másik emberrel. Megmondták kint az utcán a szabályokat, adtak maszkot/fertőtlenítőszert és kis csoportokban távolságot megtartva elvezetek minket a termekig. Kesztyűben érhetünk hozzá minden közös használatú dologhoz(pl a borítóhoz is), wct fertőtlenítették rendszeresen.
Szabályokkal amiket betartatnak el lehet kezdeni a tanévet az iskolában, de lehet azt mondani, hogy oké nekem ez nem jó, mert félek, mert ilyen olyan betegségem van akkor van más opció is a halasztáson kívül is. Eddig is el lehet dönteni, hogy te akarod csinálni vagy sem. Így mindenki saját maga vállalja a felelőséget, nem egy másik emberre lesz fogva.
Pl Eddig is volt influenza is, mégse volt ekkora hisztéria körülötte nem zártak be tömegesen az iskolák. Van ellene vakcina is, mégsem kérik tömegesen. Haltak már meg jó páran influenzába és azok nem a szalagcímen szerepeltek, de jött a koronavírus és ha már egyetlen egy ember meghal naponta akkor egyből szalagcímre kerül.
#6
Nem „estem át a ló túloldalára”; ha nem lenne semmilyen megelőző intézkedés (mint ahogyan az influenza ellen sincs, ugye), akkor sokkal több beteg lenne, és ki tudja, hogy ne lennének annyian.
Egyébként az influenzába 50 millióan is meghaltak egy évben, és akkor még feleannyi volt a népesség, csak spanyolnátha néven futott. Aztán rájöttek, hogy jó ellene a C-vitamin, az egészséges életmód, ésatöbbi. Ugyanezeket nem tudjuk a koronavírusról, sőt, több fiatalról is lehetett hallani, akiknek semmilyen alapbetegségük nem volt, mégis intenzív osztályra kerültek.
Szóval nem „felhype”-olva van a vírus, hanem semmit nem tudunk róla, és azt sem lehet tudni, hogy mikor lesz megfelelő ismeret róla, hát még hogy hogyan lehet hatékonyan gyógyítani.
Ott van például az Ebola. Még arról is többet tudunk, mégis halálos betegségként van számontartva, viszont azt tudjuk, hogy hogyan képes terjedni (érintkezéssel igen, cseppfertőzéssel nem, és utóbbi lenne a veszélyesebb, mint ahogyan a koronavírus is tud a levegőben terjedni). Szóval nagyon káros ez az „és az influenza miatt nem pánikol senki”-felfogás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!