Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az ágazati...

Mi a különbség az ágazati érettségire épülő képzés és a sima, érettségire épülő képzés között?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem, de nem találtam. Az volt eddig a tippem, hogy az ágazati csak azoknak lehetséges, akik előtte szakmát tanultak, de csak érettségiztek, ezzel a plusz egy évvel pedig a szakmát is elvégzik.

Nos, én egy sima gimnáziumot végeztem, semmi szakmához kötődő dolgot nem tanultam és a képzés amit választanék egy másik iskolában van, ezért szeretném tudni a kettő között a különbséget, hogy lehet-e nekem ettől függetlenül ágazatira jelentkeznem.



#továbbtanulás #érettségi #OKJ #képzés #ágazati képzés #ágazati érettségire épülő képzés
2020. júl. 24. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ágazati érettségire te nem mehetsz arra csak a szakgimnáziumba mehetnél. Az úgy van hogy 4 évig tanulsz a választott képzési irányon pl. informatika és ebből szakmai érettségit teszel és ezután plusz 1 évet tanulsz és megszerzed a szakmát ezzel.

Szakmát attól tanulhatsz de az neked 2 év lesz.

2020. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Ágazati érettségire te nem mehetsz" = Ágazati érettségire épülő képzésre te nem mehetsz
2020. júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!