Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az lehet normális, hogy...

Az lehet normális, hogy általános iskolai 8. osztály többsége kettes fizikából?

Figyelt kérdés
Nálatok, ahol 7-8-ikos gyerekek fizikát tanulnak, az osztály átlag jellemzően kettes fizikából? Kételkedem, ezért érdekel, hogy más általános iskolákban is ez van-e. Vagy a tanár oktatási módszerével is lehet gond? Főleg hogy más tárgyakból pl. matek, lényegesen jobban teljesítenek ugyanezek a gyerekek.

2020. máj. 26. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy közkedvelt tantárgy. A diákok többsége utálja, így nem is tanul rá. Én is mindig kegyelem kettes voltam. Most a lányom is az, illetve az osztálya is. Félévkor fizikábol az osztály átlag 2,4volt. Többen buktak. Plusz nem is annyira egyszerű.
2020. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, teljesen. Nálunk is kb., bár egy kicsit magasabb, mert a tanár nem veszi észre a puskázókat. A fizikát a gyerekek többsége utálja, így nem tanul rá, vagy csak nagyon nem érti. A fizikát épp ezért tanítani is nehéz, én még egyetlen jó tanárral sem találkoztam.
2020. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Altalanos also tagozat utan nyolcosztalyos gimibe mentem, es onnan 2 ev utan hatosztalyosba matek tagozatra.

A nyolcosztalyosban 6.-ban volt fizikank (lehet, hogy elozo evben is, mar nem emlekszem), nem szerettem. Alapvetoen nem volt rossz tanarom (matek-fizikat tanitott, a matekot viszont szerettem), ennek ellenere nem igazan ment, nem tunt logikusnak. (mondjuk puskazni nem volt nehez)

Aztan atmentem a masik suliba, itt egy matek-fizika szakos tanarnonk volt, o volt az osztalyfonok (es volt rajta kivul egy masik matektanarunk is). Miutan osztalyfonok volt, es a matekot-fizikat is o tanitotta, sajat hataskoreben atcsoportositotta a fizikat (allitasa szerint ahhoz erettebb diakok kellenek, igaza volt amugy), es a tanterv szerinti alsobb evekben tobb matekunk volt, a vege fele pedig tobb fizika (egy evvel elcsuszott a kezdete). O kevesebbet kiserletezett, de az elmeletet nagyon logikusan elmagyarazta, nala megertettem. Vegig otos voltam, bar 10. osztaly vegen felelnem kellett a jobb jegyert ehhez. Aztan amikor 11. osztalyban bejutottam az OKTV dontojebe, akkor mar nem kellett. Kovetkezo evben megint.


Szoval sok mulik a diakok koran, es azon, hogy ki es hogy magyarazza el nekik. A fizika egy nagyon logikus valami (jo, a kvantummechanikaig meg a relativitaselmeletes reszekig), eleg egyszer megerteni, es onnantol minden megoldhato.

2020. máj. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
A kvantum és a relativitás sokkal logikusabb mint az a random szabályhalmaz amiket Newton a levegőből kapott. :)
2020. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%

Az oktatási módszerrel lehet gond. De emellett ami biztosan súlyosan hat, az a heti másfél óra, a szertárak elavulása és a tanárok agyonterhelése. Normálisan minden fizika, kémia, biológia és földrajz óra elé járnia kellene legalább egy óra rákészülésnek a kísérletek, eszközök előkészítése okán, vagy pedig iskolánként legalább egy laboránsnak, aki minden órára előkészíti azokat.

Nem mellékesen némi rendszerszemlélet sem ártana az oktatásba, ugyanis amikor fizikából belevágok a kinematikába, akkor pont félúton vagyok a hatodikos és a hetedikes matematika "algebrai kifejezések és egyenletek" témaköre között. Ennek következtében a diákok egy része már eleve úgy indul neki, hogy éppen fingja sincs a képletek kezeléséről. Tegyük hozzá, hogy sok diáknak az egyes tanórák különálló entitások, tehát a fizikai meg a matematikai képletek nekik két külön világ. ÉS lényeges még az általános "minek ezt tanulni" szemlélet, ami fizikával kapcsolatban az ezoterheltek részéről hatványozottan ömlik ránk.

2020. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyiket hasznosnak értékeltem. Jó hallani mások tapasztalatait.
2020. jún. 1. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!