Corvinus bsc után ELTE msc, ez nem presztízsvesztés?
Pénzügy-számvitelen tanulok a Corvinuson, azonban gondolkodom azon, hogy mesterképzésre inkább az ELTE Pénzügy szakjára mennék, nem maradnék házon belül. Ennek több oka is van, egyrészt a Corvinus magánegyetem lett és ha nem sikerül hoznom az átlagot, félek százezres adósságaim lesznek tandíjak, másrészt az ELTE-ről elég jó hírek terjengenek, ami a gazdaságtudományi képzéseit illeti.. továbbá szeretnék már tanulás mellett dolgozni is, és az ELTE tanrendje ehhez igazodik is, a Corvinuson meg elvileg elég nagy szívatás megy mesteren is.
Csak hát mégis ott van bennem, hogy a híres Corvinusos diploma éri a legtöbbet, én mégis "lejjebb adom egy szinttel". Ez okoz egy kis frusztrációt, meg az önéletrajzban is az ELTE fog először szerepelni, nem a Corvinusos diploma.
Mit gondoltok?
Totál mindegy hol végzed a mestert. Egyedül az számít hogy Te mit tudsz felmutatni. A munkáltatókat már régen nem érdekli honnan a diploma, mert egyáltalán nem olyan az egyetemi rendszer mint 50 éve. A legjobb egyetemekről is kerülnek ki szakmai analfabéták, és a leggyengébb egyetemerkről is kerülnek ki zsenik.
Ha nagyon nyomasztana téged, akkor maradj a Corvinuson. Bár ha a presztízs érdekel, akkor kis hazánkban alapjáraton mindent le lehet húzni a wc-n, mert sehol sincsenek az egyetemeink a külföldiekhez képest.
(+ az én véleményem: attól hogy szívatnak, egyáltalán nem lesz jobb egy képzés. Sőt.. Bár a szívatás is egyéni megítélés, ki hogy éli meg)
Én corvinuson végeztem, most az ELTE-re járok mesterképzésre. Az biztos, hogy itt mesterképzésen, főleg első évben sok tárgy közösen van az összes mesterszaknak, így a sokfele terület miatt sok az olyan alapozás, amit a corvinuson már tanultunk alapszakon. Főleg azért, mert sokat 10-20 éve csinálták az első diplomájuk, őket is vissza kell hozni egy szintre. Teszem azt van egy üzleti gazdaságtan tárgy, ami kb mikro-makro ismétlés. Ez a corvinuson teljesen máshogy van, ott sokkal komolyabb elmélyítést jelent egy mesterszak.
Ennek ellenére életem egyik legjobb döntése volt váltani. Az a corvinusos légkör, ahol megy a szivatás meg a másik háttérbe szorítása, az itt nincs. Itt akivel én találkoztam, akár tanár, akár diák, mindenki nagyon kedves és segítőkész. A tárgyakat nagyrészt úgy rakják össze, hogy aki valamilyen területen dolgozik, az tanítja az adott tárgyat, így a saját tapasztalataival mutatja be az elméletet és a gyakorlatot.
És ami a legfontosabb: borzasztóan jó az időbeosztás. Mindenki legalább 20 órában dolgozik mellette, van aki 40-ben. Minden előadást vissza tudsz nézni videón. Mindenből kaphatsz megajánlottat, így a vizsgaidőszak is sokkal könnyebb. És szerintem a munkáltatókat pont nem az fogja érdekelni, hogy melyik egyetemen végeztél, hanem az, hogy lesz +2 év munkatapasztalatod mellette, míg a corvinus mellett nem biztos.
"Csak hát mégis ott van bennem, hogy a híres Corvinusos diploma éri a legtöbbet, én mégis "lejjebb adom egy szinttel"."
Ezt nem tudom ki mondta neked, de
ELTE: 601-800. hely [link]
Corvinus: 1001+ hely
Ha igazán színvonalas egyetemre szeretnél járni, jelentkezz a CEU-ra (nem, nem gender studiesra...):
Vagy menj ki Németországba, ingyen van és jó egyetemeik vannak.
Annyira undorítóan túl van tolva ez az egyetem dolog,már egy tipikus péniszméregetés lett az egész
Egy nemzetközi cégnél ugyanannyit keresek egy kisebb magyar egyetemen szerzett diplomámmal mint a nagy Oxforrd students-ek :D
Ennyit arról mennyit számít az egyetem
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!