Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent, ha a tavalyihoz...

Mit jelent, ha a tavalyihoz képest csökkent a ponthatár oda, ahova jelentkeztem?

Figyelt kérdés

Felvettek meg minden, a kérdés nem ez irányú.


Nem annyira népszerű a szak, vagy mi a probléma? Én aggódtam nagyon, hogy hát még így sem biztos hogy fölvesznek, hogy 50 pontal többem van mint a tavalyi határ.

Egyfajta "elkeseredés" ütötte fel a fejét bennem, hogy ennyire sz*r szakra jelentkeztem, vagy hogy kevés volt a jelentkező rá?

Azt hittem kihívás lesz bejutni, erre meg gyakorlatilag közepes érettségivel be lehet jutni...hát majdhogynem nevetséges....

Milyen embereket fognak így felvenni?


2010. júl. 23. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg kevesebben jelentkeztek, igen. elmondod melyik ez a szak? csak mert engem színötös érettségivel sem vettek fel azokra a szakokra ahova szerettem volna menni :(
2010. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy vagyok. Én BME építőmérnökire jelentkeztem, ahova tavaly 360 valamennyi volt a ponthatár. Még ez is elég nevetséges, erre idén visszacsökkent 345-re... Én meg itt vagyok 100 ponttal felette, úgy hogy emelt szintű érettségire sem volt szükségem.

Mondjuk felkészültem rá, hogy csökkenni de legalább stagnálni fog, mivel harmad annyian jelentkeztek mint tavaly. Annyira azért nem élem meg kudarcként, inkább annak tudom be, hogy nagyon nagy a keretszám amit meghirdettek és muszáj feltölteni ugyebár :D. Csak azért fura, szóval tuti sokan fognak kihullani, mert én sem vagyok egy lángész, de aki csak 350 ponttal akar menni műegyetemre... elég gáz :S Kicsit már bánom, hogy nem az építészt írtam be elé, de valahogy az építő jobban megfogott :)

2010. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tavalyi határra nem lehet adni. Első szakon ahhoz képest nekem is 46 ponttal több volt, 52-t emelkedett, úgyhogy megyek a másodikra. Aki meg nem való egyetemre, az első vagy második félévben kiderül, és kiszórják őket. Ahova nehéz bekerülni, általában könnyű bent maradni, de a fordítottja nem feltétlenül igaz.
2010. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én szakomon 150pontot esett a költségtéritéses ponthatár:S
2010. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Melyik szakról is van most szó?
2010. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Főiskolai gépészmérnök szak. (hogy melyik fősuli nem szeretném leírni)


258 a ponthatár (idén). Nekem 320 pontom van...

Tavaly volt 270 a határ.

Ezért nem értem...Elvileg népszerű szakma meg minden, az adatok alapján 500 an jelentkeztek 200 férőhelyre, és ebből az 500 főből 150 en jelölték első helyen (köztük én is)

2010. júl. 24. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!