Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri megcsinálni a PhD...

Megéri megcsinálni a PhD képzést általános orvosi diploma után?

Figyelt kérdés
Jelenleg ötödéves általános orvostanhallgató vagyok. A tudományos diákkör kerein belül negyedéven TDK-ztam, voltam OTDK-n, stb. Most készült el a pályamunkám is. Azon intézet vezetője, ahol a pályamunkát írtam meghívott PhD-zni. Nem szerepelt terveim között, viszont mindig is érdekelt a kutatás, magam fejlesztése. Olyan kórházban szeretnék majd dolgozni, ahol nem folyik egyetemi oktatás, ezáltal nem tudom milyen előnyei lennének a PhD-nak. Mellette szólhat az, hogy hamarabb lehet az emberből főorvos, osztályvezető, stb. Viszont az várhatóan 1 évvel meghosszabbítaná a rezidensképzésemet, mert úgy csinálnám, hogy félállásban rezidenskednék, teljes állásban PhD hallgató lennék nappali tagozaton( ez menne 2 évig, majd komplex vizsga után kimennék levelező PhD-ra, teljes munkaidős rezidenssel. Mielőtt valaki olyat kommentelne, hogy ilyet nem lehet, akkor jelzem, hogy ne tegye meg, mert már lehet.) Ezenfelül ha jól tudom, magasabb fizetési bértáblába lennék sorolva. Ellene szól, hogy elég sok munka, elég sok energia, meghosszabbodik egy évvel a képzés, nem fogok tudni annyit keresni, ráadásul borul az eddigi összes tervem, mert akkor az Egyetem városában kell, hogy 2 évig rezidenskedjek, lakjak, stb. Ezzel annyi a gond, hogy a párommal már tervezgettük a közös jövőnket, hogy hol fogok dolgozni, mennyit fogunk félrerakni, hol fogunk lakni. Ő abban is támogat, ha a PhD-t megcsinálnám, követ engem oda, azt mondta, hogy megoldjuk azt is. Szívesen megcsinálnám, félek, hogy később bánni fogom, ha nem csinálom meg. Másrészről pedig nagyon félek, hogy mit vállalok, elpazarlok két évet és nem fog haladni az életem. Mit gondoltok? Milyen előnyökkel, hátrányokkal járhat még ez? Megéri megcsinálni? Előrébb leszek annyival egy kórházban?

2020. febr. 8. 09:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értetted félre akkor rossz a fordítás. Doktoráltak, vagyis orvosi diplomát szereztek, nem? Néha tényleg nagyon szar a fordítás.
2020. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%

Nem, nem, nem értettem félre. Például a Grey's Anatomy egyik szereplőjéről még teljesen amatőr pályakezdőként derül ki, hogy a Berkeley-n PhD-zett (kitalált karakter!): [link]


Eddig azt gondoltam, hogy gyorsan lenyomják a PhD-t végzés után, és utána mennek el kórházba dolgozni.

2020. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy sorozat nem egyenlő a valósággal.
2020. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Professzor Úr azért ajánlotta fel most, ötödéven, mert hogyha elhatározom magam, akkor hatodéven még "előre tudunk dolgozni". Ennek köszönhetően a 2 év nappali PhD képzés alatt nemcsak a komplex vizsgát fogom megcsinálni, hanem olyan mértékben elő tudom készíteni a cikkeket, stb, hogy teljesíthető levelező képzés keretein belül is. Ahogy mondtam, van már, aki így csinálja, és teljesen működőképes dolog, ha hatodéven komolyan veszed és rádolgozol.


Sebész szeretnék lenni, éppen ezért ennek megfelelő intézetben tervezem a PhD-t csinálni. Nem nagyon fog már változni az elképzelésem.


Miért lenne a párom folyamatosan otthon egyedül? Nem szeretnék örökre a tudománynál ragadni. Megcsinálom a PhD-t, aztán megyek abba a városba, amit alapból terveztem. Itt, ha lesz rá lehetőség (jelenleg nem oktatókórház és nem is nagyon van oktatás), lehet, hogy majd részt veszek az oktatásban, de ez egyelőre fiktív.


A rezidensképzés nem 4 óra, valóban. Természetesen a 4 órás rezidensképzés nem úgy képzelendő el, hogy 8-12 óráig rezidens vagyok, majd 12 órától átmegyek PhD hallgatónak. Ez úgy van felosztva, hogy egyik héten 2 nap itt, 3 nap ott, másik héten csere.


A filmsorozatok nem fedik le a valóságot, az általános orvos szakon végzett hallgatók nagyon kis része, töredéke marad PhD képzésben. Magyarországon ha bemész egy kórházba, az osztályon csoda, ha van egy PhD végzettséggel rendelkező orvos. Nálunk, aki PhD-t csinál, az általában marad az egyetemen oktatni / klinikán dolgozik, ahol a klinikum és oktatás kéz a kézben járnak.

2020. febr. 8. 16:52
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha már megvannak a tervek és a lehetőségek és a professzoroddal megbeszéltétek ezt akkor akkor csináld!
2020. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
83%

Milyen téma?


Egy komolyabb PhD képzés és téma együtt kb 180-200 órás munkahónap. Nincs mellébeszélés, nincs szórakozás, önmagában is ennyi! És nem 3-4 év, hanem 5-6.


2 év alatt nem lehet valamirevaló elsőszerzős cikket írni komolyabb témából.


Ahogy látom, téged a tudomány nem érdekel igazából, csak a fokozatra hajtasz, meg "kibekkelni" az egészet valami kamu low IF cikkekkel. Egy komolyabb elsőszerzős cikk, 4-5 év, ha és amennyiben 180 órában dolgozol a kísérleteken, analízisen, és magán a publikáción.


Persze ilyen "cikkgyár" PhD-ken meg lehet csinálni, de az is szerencsésebb akkor ha ugyan ott van a klinikai képzésed és a PhD.

2020. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezd el! Ha kiesel az egyetemi ritmusból, nem biztos hogy később belevágnál. Most amíg lendületbe vagy, még belefér. Így hogy rengeteg terved van előre, mindenkép ajánlom hogy elkezd! Ismerősöm is jővőre végez, de már előre dolgoznak,hogy levelező PhD-n már ne legyen annyi munka.
2020. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
100%
Ez leredukálható egy kérdésre: milyen jellegű munkát szeretnél végezni? Ha klinikusként szeretnél dolgozni, akkor nem lesz szükség a PhD-ra, a szakorvosképzés fontosabb. PhD akkor kell, ha kutatás-fejlesztés területen szeretnél elhelyezkedni. Ez ilyen egyszerű, nem értem ezt az egész okoskodást.
2020. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
81%

Orvosként az a véleményem, hogy a PhD egy orbitális baromság. Tudásban nem leszel több, pénzben nem leszel több, és elcseszel rá még X évet.


A PhD három embertípusnak jó, aki kutatni akar, aki egyetemi klinikán akar dolgozni (hülye ötlet), és annak aki osztályvezető akar lenni (akkor viszont tényleg ugrik a család).

2020. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező itt vagy még?
2022. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!