Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem írják bele a diplomámba...

Ha nem írják bele a diplomámba a felvett minor szakot, az azt jelenti, hogy csak azt a tantárgyat tanít6om, amelyiket elsőnek vettem föl?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha minort tanulsz az 50 kredit. Ezzel már felvételizhetsz MA képzésre, ha megvan az adott kreditszám, szóval a minoros tárgyadból is mehetsz MA-ra. Innen pedig ha gondolod PHD, és PHD-vel már egyetemen taníthatsz. Viszont a minor tárgyadból úgy tudom nem veheted fel a pedagógiai modulokat, szóval középiskola tanár nem lehetsz. Csak a diszciplináris formáját tanulhatod. Ezt a felvi fórumon olvastam, az egyetem válaszol részleg alatt PTE-BTK válaszol. Valaki a szociológia mellé akart felvenni magyar minort.
2010. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat alapján tudok nyilatkozni csak. Ismerősöm angol szakos volt, kommunikáció minorral, neki beleírták a diplomájába is, és jelentkezhetett angol-média szakos tanárnak.
2010. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: ez attól is függ, hogy egy szak tanrendjében benne van-e az ingyen minor. Van ahol kötelező választani még egy szakot minorban, van amiben pedig nincsen benne. Ott fizetni kell érte, és azt hiszem azzal nem lehet tanár.


Milyen szakon vagy amúgy, Kérdező?

2010. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anglisztika szakon vagyok, és olasz minort vennék majd fel.
2010. júl. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!