Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kerül a diplomámba?

Mi kerül a diplomámba?

Figyelt kérdés

hello!

mi fog a diplomámba kerülni, ha 3,5 éves bsc-m alatt intézményt váltok? azt tudom, hogy az új intézmény fogja kiállítani, de tudtommal évszám is kerül rá, akkor meg az, hogy pl. 2009-2010, vagy 2007-2010?

illetve érdemjegy is kerül rá? (régebben került, hallottam, hogy új diplomákon már csak az szerepel, mely iskolának, mely karát, szakját, milyen szakirányon végezted el, érdemjegy már nem)

köszönöm előre is a válaszotokat!


2011. aug. 9. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az érdemjegyes dolgot nem tudom, de engem is érdekelne. Szerintem az új sulid pecsétje és h 2007-10-ig. De a TO-n biztos okosabbat mondanak, elvégre azért fizetik őket!
2011. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
most készülök sulit váltani, ezért érdekel a dolog.
2011. aug. 9. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én BSc-s diplomámba a következők vannak:

- a nevem

- a születési dátumom

- az egyetem neve

- a szak megnevezése

- a szak képzési ideje pl.: 7 félév

- a fokozat és szak neve pl.: alapfokozatot és vegyészmérnöki szakképzettséget szerzett

- az oklevél minősítése betűvel

- a diploma kiállításának dátuma

- a rektor aláírása

- REKTORI pecsét

Magyar és angol nyelven egyaránt.

Az nincs benne, hogy melyik tanévben kezdtem a sulit. Természetese, ha van szakirány, azt belelírják.

2011. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen és beleírják, így helyesek ezen szavak. Bocsika:)
2011. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! tehát érdemjegy sincs benne, vagy "az oklevél minősítése betűvel" ez jelöli az "érdemjegyet"?
2011. aug. 10. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oklevél minősítése egy átlagjegy, amit különböző jegyek átlagából számolnak ki. Szerintem ezt megtudod nézni az egyetemed vizsgaszabályzatában.
2011. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mi a tapasztalat a munkáltatók részéről? miket szoktak nézni? (tudtommal csak azt hogy hol kaptad a diplomádat, a minősítését nem)
2011. aug. 10. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem változó. Valahol megnézik, valahol csak a szakot nézik. De van egy sokkal fontosabb kritérium, amit jobban néznek a munkáltatók: ez az aktív nyelvtudás.

Amúgy a szakma ismerete úgyis kiderül, ha az illetőt felveszik a munkára.

2011. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!