Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem az egyetem elvégzé...

Van esélyem az egyetem elvégzésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre az SZTE programtervező informatika szakára szeretnék felvételizni.


Sajnos soha sem voltam jó matekból. Érettségi "erős" kettes lett, és a középiskolás/általános iskolába is általában 3-as voltam. De őszintén soha nem veszítettem meg magam tanulás terén.


Most viszont elhatároztam magam (vagyis lassan fél éve) és göz erővel tanulok, hogy újra írjam a matek érettségit.


Kérdésem csak annyi lenne, hogy ha bele adok apait annyait és sokat tanulok majd magamtól van esélyem elvégezte a fent nevezett szakott annak ellenére, hogy saját véleményem (világképem) szerint nincs meg a matematikai látásmódom. :/ De nagyon szeretném elvégezni és ezzel foglalkozni.


Kitartó szorgalommal van esélyem matematikai látásmód hiányában és a fentiek ismeretében elvégeni az adott szakot?


Programozni egyébként nagyon szeretek, és szerintem jó is vagyok benne. (JAVA-t már jó ideje szeretem :D)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



2019. okt. 28. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

"Kitartó szorgalommal van esélyem matematikai látásmód hiányában és a fentiek ismeretében elvégeni az adott szakot?"


Matematikai látásmód hiányában nincs esélyed. Viszont fordítsuk meg a dolgot!

Kitartó szorgalommal el lehet sajátítani a matematikai gondolkodásmódot, ami belépő az egyetemre. Tehát itt kell kezdeni.

Mondjuk az érdekelne, hogy aki csak 2-es eredménnyel csusszant át még a viszonylag alacsonyszintű középmatekon is, miként kapott ihletet ezirányú továbbtanulási szándékához...


A JAVA meg egyébként nem nagy eresztés, mondhatni bohóckodás. Az igazi programozás a C nyelvnél kezdődik, és a C++ az amit manapság elvárnak/használnak a programozói gyakorlatban. Ehhez viszont erős matematikai ismeretek kellenek. Legfőképp algoritmusok magas szintű ismerete, logikai matematikai gondolkodásmód és persze differenciálegyenletek és azok numerikus módszerei.

2019. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem van esélyed. Belőlem is hiányzik a 'matematikai látásmód', de egy kedves tanárral feltornáztam magam kettesről ötösre, és végül a matek érettségim lett a legjobb! ^^
2019. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

'A JAVA meg egyébként nem nagy eresztés, mondhatni bohóckodás. Az igazi programozás a C nyelvnél kezdődik, és a C++ az amit manapság elvárnak/használnak a programozói gyakorlatban. '


A meghirdetett állások 2/3-a Java-t kér, ahogy a Tiobe indexet is vezeti évek óta. Bohóckodás? 3 év gyakorlat után vezető fejlesztőként elvinni 800 nettót nem rossz bohóckodás.


A tapasztalatom az, hogy az szólja le egyik vagy másik programnyelvet, aki nem jutott tovább a kezdő szintnél. Elvárnám, hogy több nyelv ismerete és több éves tapasztalatszerzés után valaki személyiségében is eljusson oda, hogy tisztelettel beszél másokról. Sajnos ez nem mindig éri utol a szakmai fejlődést. Indokolt lenne személyiségfejlesztésbe kezdened a C után.

2019. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

#1-es Elég nagy marhaságokat írt. Feltételezem infós érettségivel akar itt észt osztani, de mindenesetre is, elég nagy a rózsaszín köd a fejedben.


Pont azt akartan írni, amit a #3 válaszoló is írt. Jelenleg a Java a legélhetőbb és legkeresettebb nyelv (az sql után ha nem csak a programozási nyelveket nézzük), majd ezek után jön a JavaScript. De figyelj, ezek után is a Python jön. Majd utána egy statisztikai mélyrepüléssel, de becsúszik az általad említett nyelv is.


Csak mert más nyelvet nem ismersz, nem kell leszólni a másikat. Az csak téged minősít, ha szerinted "bohóckodás" az egész.


Egyébként megsúgom, Angliában például infós szakokon sok egyetemen még csak nem is tanítanak C nyelveket. Leginkább a Java-t nyomatják ők is, és nem véletlen. Tapasztalatból mondom.


A kérdezőnek pedig annyit mondanék, hogy ha folyamatosan tanulsz és mindig ott vagy és figyelsz, legalább egy kettesnek de össze kell jönnie. Egyébként pont a proginfó a legelméletibb és matekosabb IT szak Magyarországon. Talán még a mérnökinfóval is jobban járnál, ugyanúgy lehetsz programozó, és azt is tanítanak nyelveket. Bár ott meg van fizika is.

Szerintem mindenképp próbáld meg, ne hagyd magad lebeszélni, legfeljebb többet kell matekra gyúrnod.

Ha nem is vagy biztos magadban, mankónak ott lesz a BProf üzemmérnöki is, az némileg könnyebb.

2019. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

#3 Ha már a tiobe-indexet hozod fel, érdemes lett volna utánanézni. Pl.: 2019-ben:

Java: 16,884% (és csökkenő tendenciát mutat)

C: 16,180% (és növekvő tendenciát mutat)


forrás: [link]


Szóval a két index között nagyon kicsi, szinte elhanyagolható a különbség.

Másrészt hajlamosak az emberek a számokkal beérni, de a tisztán látáshoz érdemes az évről-évre való tendenciát is megfigyelni. A belinkelt oldalon a táblázat alatt van egy diagram, abból lehet látni, hogy a C-nyelv lényegében soha nem volt jelentősen a Java alatt, sőt volt idő, amikor még fölé is került (És lesz ez még így a közeljövőben).

Annak ellenére, hogy a "bohóckodás" jelzővel talán egy kicsit erősen fogalmaztam, a C-nyelv fontossága és jelentősége semmiképp nem hanyagolható el.


#4 "Jelenleg a Java a legélhetőbb és legkeresettebb nyelv (az sql után ha nem csak a programozási nyelveket nézzük), majd ezek után jön a JavaScript.De figyelj, ezek után is a Python jön. "


Na akkor te sem ismered a tiobe-indexet... Az SQL valahol a lista alján szégyenkedik, 2% környékén már legalább 15 éve, ahogy a JavaScript szintén...


"Egyébként megsúgom, Angliában például infós szakokon sok egyetemen még csak nem is tanítanak C nyelveket."


Persze, a C-nyelv oktatásához el kell jutnia az egyetemnek is egy bizonyos szinvonalhoz. Mondjuk ezt lehetne ott kezdeni, hogy az oktatói gárdát bővítik olyanokkal akik ismerik a C-t. (Amíg nincsenek hozzá kvalifikált oktatók, persze hogy nem tudják oktatni).


"Talán még a mérnökinfóval is jobban járnál, ugyanúgy lehetsz programozó, és azt is tanítanak nyelveket"


Elárulom, mérnökinfón is legalább két félév programozás van, amiből először a C utána pedig a C++ nyelvet kell megtanulni. Java legfeljebb egy félévig szokott lenni, de az sem mindenhol kötelező, hanem fakultatív.


Ha nem hiszed, itt van pl. a BME proginfó tanterve:

[link]


Programozás alapja I. és II. Ha a leírásukat megnézed, meggyőződhetsz az igazamról.


"Bár ott meg van fizika is."


Meg kőkemény matematika. Integrálás, differenciálegyenletek, gráfelmélet, absztrakt algebra, stb. Már bocsánat, de én tudom mit takarnak ezek a témakörök, ne is próbáld bemagyarázni hogy ezeket megérti

egy olyan, aki még az érettségin is kettessel csusszant át. (A felvételi pontja sem lenne meg).



Szóval mielőtt lefikáztok valakit és lepontoztok, tájékozódjatok már! Hogy lehet ilyen csőlátásban élni?!

2019. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyitok válaszát!


Sajnálattal olvasom a kialakult nézeteltérések miatti vitát. Véleményem szerint minden programnyelv jó valamire. Létezik hasznos és kevésbé hasznos, de ezt mindenki saját igényei és preferenciái alapján döntse el, nem szabad elítélni vagy lenézni a másik embertársunk véleményét. Ez így van rendjén. Mindenki mást szeret, érdemi vitt ettől függetlenül lehet folytatni, de a fent kialakult vád-kontra-vád típusú veszekedést én nem tartom érdeminek, tekintettel arra, hogy a kérdésem nem is erre vonatkozott. :)


A kérdésemre választ kaptam, köszönöm mindannyiotoknak. Utolsó Neked is köszönöm, függetlenül attól, hogy a válaszodat olvasva teljesen egyértelműnek látom a megvetést és a lenéző hozzáállást. Nem hiszem, hogy iagazad van. Nagyon elszántnak érzem magam, válaszodban leírtakkal egyet értek, a matematika szerteágazó, és néhol nagyon "kesze-kusza", de én éppen ezért tartom csodálatosnak ez a minket körülvevő világot körbeölelő tárgyat (vagy absztrakt gondolati síkon magát az életet jelképező és leíró tudományt). De a véleményeddel miszerint nincs esélyem hiszen csak 2-esre írtam az érettségit nem értek egyet. Még a kérdésemet se olvastad el teljes egészében szerintem, ugyanis akkorelolvastad volna, hogy újra írom a matek érettségit, így azon kijelentésed, hogy még a felvételi határt sem érem el szintén lényegét veszti. Reméljük. :)


De azért köszi, hogy időt szántál arra, hogy leírd a véleményed és függetlenül attól, hogy szerintem csak a megbántás volt a szándékod ha még se így lenne akkor ezúton kívánok sok sikert a további tanulmányaidhoz.

2019. okt. 30. 11:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha a részletek is foglalkoztatnak (utolsó kommented alapján) akkor az 1-es válaszomat is figyelmesebben elolvashattad volna, mivel lényegében a kérdésedre a választ megadtam.

Hogy idézzek:


"Kitartó szorgalommal el lehet sajátítani a matematikai gondolkodásmódot, ami belépő az egyetemre. Tehát itt kell kezdeni."

2019. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdező EQ-ja tiszteletre méltó. Én személy szerint elnézést kérek a stílusért, fogalmazhattam volna szebben is.


Sok sikert kívánok neked!

2019. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

13:33-ös válaszoló: Nem teljesen értem mire gondolsz ez alatt én hálásan megköszöntem mindannyitok válaszát, a tiédet is beleértve. Teljes egészében elolvastam a válaszodat, semmit nem sérelmeztem abban. Szívesen elnézést kérek ha leírod, hol véled felfedezni irányodban bármilyen jelegű kritikám.


13:35 válaszoló: Nagyra méltányolom, hogy elolvad és ily módon reagáltál a gondolataimra. Köszönöm szépen a jókívánságot, én is szintén sok sikert kívánok a munkádhoz! :)

2019. okt. 30. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt értem ezalatt, hogy szerintem a lényeg nem jött még át teljesen számodra. Az első válaszból azt emeltem ki, hogy a kellő szorgalom most egy erős matematikai alaptudáshoz kéne és hogy legyen alapszintű matematikai látásmódod is.


Ha ez megvan, akkor lehet belépni az egyetemre. Egyetemen a középiskolai matematika ismereteket (logaritmus, trigonometriai azonosságok, stb.) már rutinszerűen kell tudni.

Ha jól informáltak, Szegeden még felzárkóztató matematika órákat sem szerveznek (ellentétben pl. a BME-vel) ami azt jelenti, ha a 0.zh nem sikerül, akkor az első analízis tárgyat fel sem veheted, ami így már első körben is félév csuszást jelent majd.


Tehát ezt a matematikára való rákészülést tessék komolyan venni, és jószándékból mondtam. Ha kell, tudok majd ajánlani könyvet a felkészüléshez, akár majd analízishez is.

Sok sikert az elképzeléseidhez!

2019. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!