Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PE-MK, vagy BME-VBK, ha...

PE-MK, vagy BME-VBK, ha vegyész/mérnök akarok lenni?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalatai vannak az egyetemekkel kapcsolatban, melyik helyen szerzett diploma "értékesebb"?
2008. nov. 15. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Szia! A BME-n szerzett diploma sokkal értékesebb, de nagyon nehéz a BME-n minden szak. Én oda járok, csak nem vegyészre, hanem építészre, és nagyon durva. Ha bírod a kiképzést meg az éjszakázást, akkor gyere a BME-re. :)
2008. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még valakinek véleménye? :)
2008. nov. 16. 15:31
 3/13 anonim válasza:
55%
Hát szia! Én ide járok a BME-re vegyészmérnöknek. Ha ide jössz igaz sokat kell tanulni, de megéri. A matek és a kémia kissé húzós. Kellenek előismeretek, mert nélküle nagyon nehéz, mint bármely más BME-s karon is.( minimum matekból integrálás, deriválás, kémiából meg az emelt szintű kémia anyaga) Veszprémet nem ismerem. Remélem segítettem.
2009. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
71%

Szia!

Szerintem teljesen mindegy. Az egyetemek egy ideje önképzőek. Csak rajtad múlik, hogy milyen szakember lesz belőled.

2009. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az utolsó komment nagy baromság. nem te választod ki, hogy mit fognak neked a tanárok leadni egy-egy előadáson, és hogy milyen szinten követelik azt vissza. egyedül nem tudsz olyan kutatómunkát végezni, hogy magadat képezd, és ha ennyire hajtós vagy hogy képeznéd magad, akkor a bme-t simán bírod. bme-n sokminden szívás, de nem hiába becsülik meg ennyire a szakmában.
2009. okt. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
ha a diploma értéke az elsődleges szempont, akkor bme. Ha a tüdőd egészsége (Bp vs Pécs) akkor Pécs
2010. jún. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a PE nem tudom, hogy micsoda. Viszont azt tudom hogy egy BME diplomának elég jó presztizse van. Én a helyedben azt választanám. Ráadásul ott vegyészmérnöki képzés van, amivel talán az esélyed is nagyobb a munkaerőpiacon. Több mérnököt keresnek, mint vegyészt.

Ha már szóba került Pécs, én is pécsi vagyok, de Budapesten az ELTE-n végeztem vegyészként. Azt most megmondhatom, hogy Pécsen vegyészként/mérnökként 99% hogy nem fogsz a szakmádnak megfelelő állást találni. Ha a hátra lévő életedet (legalább is nyugdíjas korodig) Bp-en szándékozol leélni, akkor van némi esélyed.

2010. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Előtted nem tudom, miért írtak Pécsről, mikor a Pannon Egyetemről volt szó, ami Veszprémben van. Amúgy meg ott is mérnöki képzés folyik.


Pestre jöttem végül, most végeztem az első évvel :)


Mobilis vagyok amúgy, oda megyek, ahol munka van.

2010. júl. 8. 17:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Én se tudom... Ezért is írtam ezt, ha nem tűnt volna fel: "Az a PE nem tudom, hogy micsoda."

Pécsen ugyanis csak PTE van tudtommal.

Mivel az előttem író Pécset emlegette, csak az ő felvetésére reagáltam. Sajnálom ha ezzel téged zavartalak.

2010. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy jól döntöttél szerintem. Munkád úgyis csak ott lesz, úgyhogy előbb utóbb úgyis ott kötöttél volna ki.


Jó, hogy mobilis vagy. De nekem többet jelent az, hogy normális környezetben éljek, mint hogy elmondhassam, hogy vegyészként dolgozok XY multi cégnél, közben meg fizethessem a lákáshitelt 40 évig, hogy egy külvárosi panel lyukban tengődjek és a fél életemet a BKV-n töltsem a cigányok, hajléktalanok között, miközben órákon keresztül, többszöri átszállással ingázok a munkahelyem és a lakóhelyem között.

Ezt csináltam 6 évig, nekem elég volt belőle.

2010. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!