Egy test szabadon esik 50 m magasból
Mennyi idő alatt futja be útjának első és utolsó méterét? Mekkora utat tesz meg esésének első és utolsó másodpercében ?
A másik:
Egy kavicsot 15m/s kezdősebességel függőlegesen lefelé dobunk. Mekkora a kavics sebessége az elhajítás után 3 másodperccel? Mennyi utat tesz meg a kavics 3 másodperc alatt?
Miért egy kavics mozgására kérdezünk ra,és nem általánosít a testet mondunk?
Előre is köszönöm
2019. jún. 28. 02:57
1/4 anonim válasza:
2.
V=v_0+g = 15+3*10 = 45
S= v_0t + g/2t^2 = 15*3 + 10/2 * 3^2 = 45+ 45= 90 méter
Azért mert a kavicsnak kicsi a mérete ezért a légellenállás elhanyagolható
2/4 anonim válasza:
Méretéhez képest nagy a tömege, közegellenállási együtthatója kicsi.
3/4 anonim válasza:
az 1-es példa kell még? Vagy késő már.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
Már nem kell
De azért köszönöm!!
2019. jún. 29. 21:52