Valaki tud segíteni? Nagyon kene! Ma kora reggelre kene de egyáltalán nem értem


Egy test szabadon esik 50 m magasból

Mennyi idő alatt futja be útjának első és utolsó méterét? Mekkora utat tesz meg esésének első és utolsó másodpercében ?

A másik:

Egy kavicsot 15m/s kezdősebességel függőlegesen lefelé dobunk. Mekkora a kavics sebessége az elhajítás után 3 másodperccel? Mennyi utat tesz meg a kavics 3 másodperc alatt?

Miért egy kavics mozgására kérdezünk ra,és nem általánosít a testet mondunk?

Előre is köszönöm



2019. jún. 28. 02:57
 1/4 anonim ***** válasza:

2.


V=v_0+g = 15+3*10 = 45


S= v_0t + g/2t^2 = 15*3 + 10/2 * 3^2 = 45+ 45= 90 méter


Azért mert a kavicsnak kicsi a mérete ezért a légellenállás elhanyagolható

2019. jún. 28. 07:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Méretéhez képest nagy a tömege, közegellenállási együtthatója kicsi.
2019. jún. 28. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:
az 1-es példa kell még? Vagy késő már.
2019. jún. 28. 15:36
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

Már nem kell

De azért köszönöm!!

2019. jún. 29. 21:52