Ezt a 2 matek peldat kiszamolna valaki? Levezetes kene hozza hogy hogyan jon ki.


1,

Egy háromszög két oldalának aránya 2:3, az általuk bezárt szög 60fok, a harmadik oldala c=30 cm. Mekkorák az ismeretlen oldalak és szögek?


2,

Egy háromszög egyik oldala 12cm, a vele szemközti szög 82,82 fok, míg a két másik oldalának összege 18cm. Mekkorak a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?


2019. febr. 5. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1,

Legyen a kisebbik oldal hossza 2x cm, ekkor a másik 3x cm hosszú, ekkor teljesül a 2:3 arány. Innentől csak egy sima koszinusztétel:


30^2 = (2x)^2 + (3x)^2 - 2*(2x)*(3x)*cos(60°).


Innen gondolom megy a befejezés.


2,

Legyen az egyik oldal x cm, ekkor a másik oldal (18-x) cm, ekkor összegük 18 lesz. Innen megintcsak egy koszinusztétel az egész:


12^2 = x^2 + (18-x)^2 -2*x*(18-x)*cos(82,82°)


Hasonlóan a fentihez. Arra viszont vigyázz, hogy (18-x)^2 NEM EGYENLŐ 324+x^2-tel, SEM 324-x^2-tel. Az (a+b)^2 képletet kell hozzá használni.

2019. febr. 5. 17:43