Miért nem jön ki a legnagyobb közös osztó?


A két szám a következő:

567, 396

Elosztom a nagyobbat a kisebbel.

1 a hányados, a maradék 171.

396 elosztom 171.

2 a hányados, a maradék 54.

171/54

3 a hányados, a maradék 9

54/9

6 a hányados, a maradék 0.


2019. jún. 19. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
De hiszen kijött... A 9 az!
2019. jún. 19. 16:04
 2/5 A kérdező kommentje:
Jah, hogy úgy.
2019. jún. 19. 17:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 19. 17:37
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:

567 = 3^4*7^1. 396 = 2^2*3^2*12.

A közös prímtényezők a legkisebb kitevőkön véve: 3^2, ez a legkisebb közös osztó.

2019. jún. 19. 21:49
 5/5 anonim válasza:

Prím tényezősen szoktuk ezt megoldani legkönyebben, onnan gyorsan meg lehet kapni az LNKO-t.

Pl: [link]

2020. márc. 2. 22:34