A két szám a következő:
567, 396
Elosztom a nagyobbat a kisebbel.
1 a hányados, a maradék 171.
396 elosztom 171.
2 a hányados, a maradék 54.
171/54
3 a hányados, a maradék 9
54/9
6 a hányados, a maradék 0.
2019. jún. 19. 14:33
2/5 A kérdező kommentje:
Jah, hogy úgy.
2019. jún. 19. 17:37
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 19. 17:37
4/5 anonymousreview60 válasza:
567 = 3^4*7^1. 396 = 2^2*3^2*12.
A közös prímtényezők a legkisebb kitevőkön véve: 3^2, ez a legkisebb közös osztó.
5/5 anonim válasza:
Prím tényezősen szoktuk ezt megoldani legkönyebben, onnan gyorsan meg lehet kapni az LNKO-t.
Pl: [link]